VN:F [1.9.22_1171]
Temizlik
Servis
Lezzet
Ambiyans
Rating: 3.0/5 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Puan: 5.0/5 (1 vote cast)

Ankara’nın son dönemlerde en sevilen restoranlarından olan Kumsal Lokantası‘nın öyküsü hayli ilginç. 9 garson, çalıştıkları Ankara’nın ünlü balık lokantalarından ve meyhanelerinden olan Körfez Lokantası satılınca bir karar verme aşamasına geldiler ve sıradışı bir hareket yolu seçtiler: Hep birlikte, patronsuz olarak yeni bir lokanta açmak… Yollarını ayırdıkları eski patronlarından tazminatlarını alan 9 garson, “Körfez geleneğini” devam ettirmek için “patronsuz” olarak kolları sıvadılar. Körfez’in hemen ardında yine Sakarya Caddesi bölgesinde 9 garson bu kez Kumsal Lokantası’nın tabelasını asınca hareket de başlamış oldu.

‘Balık her daim taze’
Zengin menüsünde ağırlıklı olarak deniz ürünleri yemekleri olan Kumsal Lokantası, keyifli, ferah ortamı yanında fiyatlarıyla da makbul. Kızılay’ın ünlü Sakarya Caddesi’nde bir salonu ve bir de terası bulunan Kumsal, kalamar tavası, kalamar dolması ve de özellikle kışın hamsisiyle öne çıkıyor. Bu arada hamsi başta olmak üzere balıklar asla buzhaneden tercih edilmiyor. Balığın yanısıra zeytinyağlılar, rakı mezeleri ve yemekleriyle de Kumsal, hem önerilmeyi hem de ziyaret edilmeyi hak ediyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Puan: 5.0/5 (1 vote cast)
Kumsal Lokantası, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Yazılarımızı takip etmek istiyor fakat hergün sitemizi ziyaret edecek vakit bulamıyor musunuz? Haftalık e-posta bültenimize üye olarak yazıları kaçırmadan sitemizi takip edebilirsiniz.