Başak Et-Balık Lokantası

3
1726

İstanbul Adalar’ı balık lokantaları konusunda özel bir yere sahip. Heybeliada’da bu lezzetleri bulabileceğiniz eşsiz bir yer. Heybeliada Deniz Otobüsü iskelesi karşısında bulunan BAŞAK ET VE BALIK RESTAURANT‘da ada balıkçılarından temin edilen balık çeşitleriyle veya ada kasabından temin edilen taze etlerden oluşan bir menü ile ada sahilinde deniz, yosun ve çiçek kokusu içinde yemek yemenin tadına doyamayacaksınız. Çünkü sahilde bulunan birkaç balık lokantasından en iyisidir.

Ünlü müşterilerinden birinin Orhan Pamuk olduğu BAŞAK ET VE BALIK RESTAURANT‘ının çok iyi almanca bilen sahibi ve işletmecisi Gürsel Ateş’dir. Yunanca ve ingilizce bilen kardeşi ile babadan kalma bu mesleğini 1965 yılından beri sürdürmekte ve yıllardır güler yüzlülüğü ile her konuda titizliğini devam ettirmekdedir. Uzun yıllardır çalıştığı aşçısının ürettiği zeytinyağlı soğuk meze çeşitleri ile deniz ürünleri ve mangalda et-balık çeşitleri , sigara böreği, paçanga böreği, kalamar, karides salatası ve güveci ile közde patlıcan salatası ve alkollü içecekleri de burada bulabilirsiniz. Restaurantımızın bir özelliği de müşterilerimizi uğurlarken ikram ve hediyeler vermektir. Bu geleneğimiz yıllardır devam etmekde ve müşterilerimiz gittiği yerlerde bizden bahsetmekte ve BAŞAK RESTAURANT‘ı tavsiye etmekdedir.

Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur
Gurme Rehberi
loading...

3 YORUMLAR

  1. Servis kalitesinin iyi olmayışı ve aldıkları alınan ürün bazında en son hesap ödeme noktasında %10 garsoniye ücreti alınması, adadaki tüm restaurantlardada böyle olması bahanesi hiç hoş değil.Olduki yemek yediniz hesabınıza en son %10 ücrette yansıtacaklar.Masaya su ekmek getirirler.Sanmayınki onada ücret almıyorlar.Masanıza gelen ekmeğe de ücret alıyorlar.3-5 peçete ve kürdan kullanmıştık.Haberleri yoktu.Olsa belki onada ücret yansıyacak.Bu şikayetimizi elbette çalışanlarına iletmiş olduk.Firma sahibini sorsak bulurmuyduk,bizle ilgilenirmiydi bilmiyoruz.İçimde kalmasından yazmayı tercih ettim.Yazılanın değeri var ise hak yerini bulur.

  2. Ekmek ve suya ayrı para alan, hatta icmedigimiz suya para alan bir mekân. 10 tl de garson parası kitleyip hesabı kitleyen bir restoran. Cevap olarak heryerde bu ücretler alınıyor demeleride cahilligin ağa babaları olduklarını gösteriyor. O zaman kira elektrik vergi ve su parasinida biz odeyelim.1 istavrit 1 hamsi 2 bira salata 105 lira, hayaldi gerçek oldu.

CEVAP VER