Akın Balık

4
3374
levrek nedir

Karaköy Balık Pazarı’nın keyifli, salaş, huzurlu bir balık lokantası Akın Balık. Lüks balık restoranları yerine, samimi bir balık sofrası keyfi yaşamak isteyenler için ideal bir mekan burası. Dahası, sadece samimiyetle idare eden lokantalardan değil Akın Balık, sunduğu eşsiz lezzetlerle, usta ellerle hazırladığı deniz ürünleri menüsü ile de kendinden söz ettiriyor. Ve de bu lezzet ve kaliteye göre gayet makul fiyatlara sahip.

Haliç’e çok yakın bir mekan olan Akın Balık, özellikle rendelenmiş havuçları ve kıyılmış maydanozlarıyla göz alan koyu kıvamlı ve çok lezzetli balık çorbası ile ünlü. Akın’ın midye dolma ve midye tavası o kadar leziz ki, çıkarıldıktan kısa süre sonra tükenmekte.

Hamsi, palamut, levrek, çipura olsun, sarıkanat çeşitleri oldukça taze ve damaklara seslenen türden. Balık ekmeği ayrıca önerilmekte. Izgara palamut filetosu taptaze yarım ekmeğin arasına konulup soğan, maydanoz ve marulla lezzetlendiriliyor. Günbatımında elinizdeki soğuk bir bira eşliğinde bu yarım ekmek lezzet, gerçek bir ziyafet sofrasından daha çok mutlu edebiliyor sizi.

Yorumlar

yorum

4 YORUMLAR

CEVAP VER