Yenilikçi tasarımlarıyla sofralara “farklı tarzlar” ve “ulaşılabilir lüks” kavramını getiren Bernardo; Osmanlı’dan ilham alarak, yepyeni bir koleksiyon çıkardı; Osmanlı Koleksiyonu…

“Rumi” deseni ve “lale formu” kullanılarak tasarlanan Osmanlı Koleksiyonu’nunda, tarihten gelen Osmanlı ihtişamını hissettirecek farklı sofra ve servis ürünleri bulunuyor.

Lale Serisi; yüzyıllar boyunca saray bahçelerini ve sultan kaftanlarını süsleyen lale formunda, kırmızı renkli seramik’ten yapılmış ürünlerden oluşuyor. Dönem hissini vermesi için eskitme tekniğiyle boyanan ürünlerin arasında çay saatlerinde ya da özel ikramlarda kullanılabilecek lale formundaki şık servisler bulunuyor.

Rumi Serisi; Anadolu’nun bin yıllık kültürünü yansıtan Rumi deseni ile hazırlanmış ürünlerin arasında; cam kadehlerden, sahanlara, porselen fincanlardan, masa örtülerine kadar ince el işçiliği ile hazırlanmış butik ürünler, görsel bir şölen sunuyor.

Osmanlı Koleksiyonu içinde yer alan tüm ürünler tek tek el işçiliği ve tamamen organik materyallerle üretiliyor. Üretim sürecinde kullanılan doğal teknikler nedeniyle ürünlerin gıda ile temasında hiçbir sakınca bulunmuyor.

Koleksiyonda Bernardo Osmanlı Serisi ürünlerini www.bernardo.com.tr web sitesinden ve Bernardo facebook hesabından inceleyebilirsiniz.

Leave a Reply