Sultanahmet’te Erten Konak Otel bünyesinde lezzet sunan Erten Konak Restaurant, Türk mutfağının özgün tatlarını seçkin bir sunumla sofranıza getiren şık bir mekan.

Erten Konak Restaurant2Erten Konak Restoran, modern Türk mutfağı oluşturma konseptiyle, Türk ve dünya mutfağı lezzetlerini sentezleyerek sunuyor. Türk damak tadına uygun sebze, meyve ve et çeşitlerini özel marine ve pişirme yöntemleriyle, sos ve taze veya kuru baharatlar ile lezzetlendirilip, özgün tat ve tazeliklerini koruyarak daha hafif, sağlıklı ve daha lezzetli tarzıyla konuklarına servis edilmekte.

Restoranın spesiyalleri arasında kremalı bal kabağı çorbası, keçi peynirli sıcak kapya biber dolması, pirinç makarnalı kurutulmuş sebze salatası, ayvalı et yemeği (erikli pilav ile), fırınlanmış mevsim meyveleri tatlısı (kesme Maraş dondurması ile) ve sakızlı Türk kahvesi ve lokum çeşitleri yer alıyor. Erten Konak Otel ve restoran 18. yüzyılın sonlarına doğru inşa edilmiş, 2. derece tarihi eser olarak kayıtlı bir Osmanlı konağında hizmet veriyor.

Leave a Reply