Çekmece Yayınları sağlıklı, lezzetli, besleyici ve kolay uygulanabilir tariflerden oluşan yemek kitaplarının içeriklerinden yaz mevsimine özel hazırladığı menülerle sofralara son derece hafif ve sağlıklı seçenekler öneriyor…

Yaz MenusuÇekmece Yayınları, sıcak yaz mevsiminde sofralarını hafif ve sağlıklı lezzetlerle pratik bir şekilde kurmak isteyenler için yüzlerce farklı seçeneği bir arada sunuyor. Çekmece Yayınları’nın “Şekilli Yemek Kitapları”, “Lezzetli Magnetler” ve “Academia Barilla 50 Kolay Tarif” kitap dizilerinden yararlanarak hazırlayacağınız “Domates, Fesleğen ve Sızma Zeytinyağlı Bruschetta’dan, “Havuç ve Karpuzlu Soya Filizi Salatası”na kadar yaz sofralarında içinizi ferahlatacak, damaklarda unutulmaz izler bırakacak nefis özgün lezzetler kolayca ve keyifle hazırlanabiliyor.

İçinde tarifi verilen yemeklerin biçimine bürünen ve tasarımlarıyla dikkat çeken “Şekilli Yemek Kitapları” ile pizza, makarna, tart ve turta gibi farklı lezzetleri evinizde kolaylıkla hazırlayarak ikram edebileceksiniz. Buzdolabınıza ve diğer metal yüzeylere yapışabilen, her an elinizin altında olacak “Lezzetli Magnetler” dizisinde tarifleri verilen brownie, kremalı kurabiye, mini kek ve kurabiyeler de yemeğin ardından içilecek çay ve kahvelerin mükemmel birer tamamlayıcısı olacak. Çekmece Yayınları’nın yaz mevsimi için seçtiği bu özel tariflerle konuklarınıza, ailenize ve sevdiklerinize harika lezzetler sunarak sofralarınızı taçlandırmanın keyfi de size kalıyor.

Çekmece Yayınları’nın Türkçe’ye kazandırdığı 5 kitaptan oluşan “Academia Barilla 50 Kolay Tarif” dizisi de 250 sağlıklı, lezzetli ve pratik reçete öneriyor. Kitaplarda yer alan ve artık tüm dünyanın üzerinde hemfikir olduğu Akdeniz tipi sağlıklı beslenmenin özgün örnekleri başlangıçlardan çorbalara, et yemeklerinden deniz ürünlerine, makarnalardan salatalara, tatlılardan pastalara kadar çok geniş bir yelpazede sunuluyor.

Çekmece Yayınları kitaplarından seçilen ve yaz sofraları için önerilen hafif menüler şöyle:

BruschettaMenü-1

 • Domates, Fesleğen ve Sızma Zeytinyağlı Bruschetta; Academia Barilla Domates kitabı, sayfa 14
 • Vejetaryen Kule; Academia Barilla Domates kitabı, sayfa 92
 • Bakla, Zeytin ve Morinabalıklı Orecchiette Makarna; Academia Barilla Salata kitabı, sayfa 110
 • Bardakta Naneli Çikolata; Academia Barilla Çikolata kitabı, sayfa 46

Menü-2

 • Havuç ve Karpuzlu Soya Filizi Salatası; Academia Barilla Salata kitabı, sayfa 26
 • Domatesli Risotto; Academia Barilla Domates kitabı, sayfa 58
 • Cacciatore Soslu Tavuk; Academia Barilla Domates kitabı, sayfa 82
 • Çikolata Kaplı Portakal Kabukları; Academia Barilla Çikolata kitabı, sayfa 94

LinguineMenü-3

 • Turunçgilli Nohut Salatası; Academia Barilla Salata kitabı, sayfa 26
 • Çamfıstık ve Balzamik Sirkeli Tavuk; Academia Barilla Salata kitabı, sayfa 74
 • Domates ve Limonlu Linguine Makarna; Makarna kitabı, sayfa 14
 • Meyveli Tart; Tart ve Turta kitabı, sayfa 26

Leave a Reply

 1. REklam

  çok güzel reklam olmuş bende tarif var diye tıklamıştım