Tavuk eti pişirmek aslında çok kolay gözükür ancak sandığımız kadar kolay değildir tavuk eti nasıl pişirilir sorusunun cevabı. Bu yazımızda size bu konuda bilgi vermek ve bildiklerimizi paylaşmak istiyoruz. Tavuk etinin pişirilme türü ve yöntemi tavuğun yumuşak olup olmadığını, tadının içinde kalıp kalmadığını değiştirir.

Tavuk nasıl pişirilir?

Tavuğu eğer sulu bir yemekte kullanacaksanız aklınızda olması gereken ilk her şey zaman için önce kırmızı ette yaptığımız gibi eti mühürlemek olacaktır. Ancak bu mühürleme işlemini biraz daha kızartmaya kaydırabilirsiniz çünkü tavuk eti daha kalın bir et olduğu için (özellikle kalça ve butlarda) pişmesi uzun sürecektir.

Yağı kızdırın, üzerine tavuğu bırakın, her tarafını kızartın ve ardından eğer sulu bir yemek haline getirecekseniz bu şekilde kullanın.

Tavuğu tavada pişirecekseniz de nasıl pişirdiğiniz büyük önem taşıyor. Diyelim ki tavuk göğsü kızartıyorsunuz ve etleri kurutmamak istiyorsunuz o zaman yapmanız gereken şey şu olacak, bir tavada değil de tencerede kapağı kapalı bir şekilde yavaşça pişirmek. Hem etler kendini harika bir şekilde salacak hem de suyuyla birlikte leziz bir şekilde pişecektir.

Leave a Reply