Turkuvaz Yayınları’ndan çıkan Sofra Özel Kitaplığı, zengin tariflerle dolu yeni kitabı “Sağlıklı ve Hafif Tarifler”i yakın zaman önce yayınlamaya başladı.

Sofra OzelÖzellikle Ramazan ayı ile birlikte yaşanan yaz döneminde sağlıklı, hafif lezzetler içeren kitap, beslenme uzmanı gözetiminde hazırlandı. Kitabın tanıtımı ve içeriği ise şöyle:

“Sofra Özel kitaplığı, her geçen gün büyümeye, zenginleşmeye devam ediyor. Son olarak, dengeli ve bilinçli beslenirken lezzetten ödün vermek istemeyenler için başucu rehberi olacak bir kitap hazırladık: “Sofra Özel / Sağlıklı ve Hafif Tarifler”. Çorbalardan salatalara, zeytinyağlılardan et-tavuk-balık ve sebze yemeklerine, pilavlardan makarnalara, hamurişlerinden tatlılara kadar, her biri resimli, hepsi denenmiş tam 302 tariften oluşan kitabımızı, seçkin kitabevlerinde bulabilirsiniz. Beslenme Uzmanı Nil Şahın Gürhan‘ın değerli katkılarıyla hazırladığımız “Sofra Özel / Sağlıklı ve Hafif Tarifler” kitabındaki tüm tariflerin kalori değerlerini de görebileceksiniz. (Tanıtım Bülteninden)

Yayınevi: Turkuvaz / Yemek Kitapları Dizisi
300 sayfa, İstanbul-2014

Leave a Reply