Türkiye’de en güzel yemekleri servis eden otellerden biri olan Zeytinbağı, şimdi bir kitapla hayat buluyor. Şef Erhan Şeker, Zeytinbağı’nın nefis yemeklerini ”Kaz Dağları’ndan Bir Lezzet Öyküsü, Zeytinbağ” kitabında toplamış.

Türkiye’nin en güzel yemekleri servis eden otellerinden biri olan Zeytinbağı, şimdi bir kitapla hayat buluyor. Şef Erhan Şeker aylar süren bir çalışmayla Zeytinbağı’nın enfes tatlarını yemek meraklılarıyla paylaşıyor.

Kitabın hazırlık sürecinde Yemek Kültürü Yazarı Güzin Yalın ve Şef Özgün Ünver ile birlikte çalışmış Erhan Şeker. Kendi yarattığı 60 özgün tarifi ve Kaz Dağları’nın yemek kültürünün bazı çarpıcı özelliklerini bu kitapta toplamış.

Zeytinbağı’nda pek çok yemek kendi bahçesinde yetiştirilen bitkilerle yapılır. Kendi keçilerinin sütü enfes peynirler içindir. Şef Erhan Şeker hem kendi bahçesinde yetişenler hem de Kaz Dağları’nın eşsiz otları, hayvanlarıyla yaptığı bu yemekleri anlatıyor bize kitabında.

Ruhun Gıdası Kitaplar tarafından yayınlanan “Kaz Dağlarından Bir Lezzet Öyküsü, Zeytinbağı”nın doğum hikayesinin başrolünde elbette Erhan Şeker’in emsalsiz tarifleri yer alıyor. Ayrıca kitabın içinde “Tadımlıklar”, “Doyumluklar”, “Keyiflikler”, “Kilerdekiler” başlıkları altında ilginç bölümler yer alıyor.

Fiyatı 70 TL olan bu kitap hem kendiniz hem de sevdikleriniz için iyi bir hediye olabilir.

Yazar:Erhan Şeker

Sayfa Sayısı: 188
Dili: Türkçe
Yayınevi: Ruhun Gıdası Kitaplar

Leave a Reply