Bener Ömür Yılmazer – Emre Saraçoğlu

Bir erkeği etkilemek için neler gerekir? Seksi bir kıyafet, süper yemekler, uygun bir makyaj, havalı bir saç, etkileyici müzikler ve parfüm… İşte bu kitapta hepsi, fazlasıyla ve cezbetmek istediğiniz erkeğin burcuna uygun olarak anlatılıyor.

Ünlü astrolog Hakan Kırkoğlu’nun keyifli önsözüyle çıkan Yemek Tahrikleri, bir erkeği etkilemenin püf noktalarıyla dolu ve bir kadının mutlaka edinmesi gereken, eğlenceli ve samimi bir havaya sahip, stil bir başucu kitabı.

“Yatak odasından önce mutfak vardır.” fikrinden yola çıkılarak yazılan Yemek Tahrikleri, konuğunuzu öncelikle mutfağınızda ağırlamalısınız diyor. Kitap, keskin mizah duygusu, tarz sahibi bakış açısı ve şık çözümleriyle oldukça akıcı ve renkli bir okuma sunuyor.

Haziran ayında Kelime Yayınları’ndan çıkacak Yemek Tahrikleri, Bener Ömür Yılmazer ve Emre Saraçoğlu imzası taşıyor.

Kitaptan…
“Eğer bu gece siz ve kıyafetiniz ön planda değilse, geceyi ve vaat ettiklerini baştan kaybettiniz demektir. Koç erkeği için en gurme yemekleri yapsanız da nafile… Onun için kadından daha öte bir şey olmalısınız. Bette Davis’in gözleri, Garbo’nun mesafesi, Rita’nın ateşi, Barbarella filmindeki Jane Fonda’nın saçları, Deneuve’un kudreti, başlangıç için yeterli olacaktır. Tamam belki biraz abarttık, hepsi olamazsa içlerinden biri olsa da olur.”

Kitaptan bazı yemek isimleri…
Sue Ellen Drinks Again, Banana Sui, Too Hot Susan, Master Dust, Sophia Looks Again,
Spell on You, Kasığımdaki Pavurya, Banana Republic, Humphrey Loves the Avocado, Grande Seduction, Love Supreme

Lorlu Köy Salatası
Malzemeler

  • 1 su bardağı lor peyniri
  • 1 tatlı kaşığı kırmızı pul biber
  • 1 çay kaşığı kekik
  • 1 çay bardağı dövülmüş ceviz
  • Yarım çay bardağı zeytinyağı
  • Yarım çay bardağı limon

Yapılışı
Tüm malzemeleri birbirine karıştırın. Üzerine zeytinyağı ve limon gezdirin.