İtalya, Fransa, Fas, Türkiye, Yunanistan ve İspanya gibi sıcak ülkelerin zengin mutfağında, 1400 renkli resimle sunulan lezzetli bir gezi.

Akdeniz kıyılarında bulunan sıcak ülkelerden 400’den fazla lezzetli yemek tarifi.

Tatlı ve tuzlu, geleneksel ve modern tarifleri içeren bu koleksiyon, güneşli Akdeniz ülkelerinin kültürünü ve mutfağını simgeleyen çeşnilerin ve renklerin zenginleştirdiği tarifler.

Geleneksel malzemeleri ve pişirme tekniklerini kullanarak yapılan çorbalar, mezeler, etli yemekler, sebze yemekleri, salatalar, tavuk ve balıkların yer aldığı değişik ve leziz tarifler.

Otantik risotto tariflerinden zeytinli ekmeğe, ağzınızı sulandıracak tatlı ve hamur işlerinden, bakliyat ve tahıllara kadar çeşitli tarifler.

Türkiye İş Bankası Yayınları

Leave a Reply

  1. İstanbul’a en yakın yaz kaçamağı “Port Sedef”

    […] Fransız, Uzakdoğu mutfağına yakın tatlar sunarken, bu sene yenilenen menüsünde Osmanlı ve Akdeniz mutfağı dikkat çekiyor. Port Sedef’in yenilenen menüsünde gün boyu sunulan atıştırmalık […]

  2. Kuşkonmazlı Zeytinyağlı Enginar

    […] Türk mutfağının en seçkin yemeklerini oluşturur. Zeytinyağlı yemekler özellikle de Akdeniz mutfağının belirgin yemek anlayışıdır. Sayısız zeytinyağlı yemek arasında tercih yapmanız ise […]