Maslak denince akla gökdelenler, ofisler ve iş adamları gelir. Eğlence ve lezzet durakları ise bu semtten uzakta aranır. Fakat bu algıyı yıkmaya hazır bir mekan var: Ege’de Maya.

Ege’de Maya, Nazmi Akbacı İş Merkezi’nin arkasında yer alan ve sizi Ege kasabalarına ışınlayan bir mekan. Mavi-beyaz dekorasyonu ile sanki Yunanistan’da ya da Alaçatı’daysınız gibi hissediyorsunuz. Mekanın kurucuları ise medya sektöründen Özlem Yaman Çoban ve Mine Özalp.

Ege’de Maya’nın lezzetleri de dekorasyonu kadar etkileyici. Menüdeki hemen her şey Ege’den geliyor. Zeytinyağı Urla’dan, bal ve badem Datça’dan, reçeller ise Bozcaada’dan. Kahvaltı tabağı ise şimdiden meşhur olmuş durumda. Burcu Esmersoy ve Tanem Sivar gibi isimler de sık sık buraya kahvaltıya geliyorlar.

Menüde kahvaltının dışında Ege mutfağının en güzel örnekleri de yer alıyor. Kabak çiçeği dolması, Bodrum köfte, Tire köfte, bazlama, panini, salata ve balık çeşitleri bunlardan sadece birkaçı. Baklagil ve yaban pirinçli salata ise formuna dikkat edenler için ideal. Fiyatlar ise oldukça uygun. Ana yemekler 14-26 TL, makarnalar ise 12-18 TL arasında değişiyor.

Eğer Maslak’taysanız ve Ege mutfağının lezzetlerini özlediyseniz Ege’de Maya’yı mutlaka ziyaret edin. Türk kahvesi ve damla sakızlı muhallebiyi de denemeyi unutmayın!

Ege’de Maya’ya Nasıl Gidilir?

Ege’de Maya, Maslak’ta Nazmi Akbacı İş Merkezi’nin arkasında yer alıyor. Özel araçla gidecekseniz Mecidiyeköy’den Barbaros Caddesi’ne girerek Nazmi Akbacı Caddesi’ne dönebilirsiniz. Toplu taşıma ile gidecekseniz ise 42T, 42TS, 48T, 87T, 92T, 94T, 98T, 99T veya Etiler/Nispetiye Metrobüs hatlarını kullanabilirsiniz.

Ege’de Maya İletişim Bilgileri

Adres: Nazmi Akbacı İş Merkezi, Maslak
Telefon: +90 532 349 89 89
Web Site: https://www.instagram.com/egedemaya/