Soya fasulyesinden yapılan geleneksel bir Endonezya yemeğidir. Tütsülenmiş ya da fıstıksı tada sahip olanları da vardır. Yoğun, çiğnemeyi gerektiren yapısından dolayı ızgara yapılmış hali sandviçlerde kullanılabilir. Bunun dışında çorbalar, fırınlanan yiyecekler ve salatalarda kullanılır.

Tempeh oldukça sağlıklı ve lezzetli bir besindir. Haşlanmış soya fasülyesi ile pirinç ya da darının karıştırılmasıyla hazırlanır. Karışım 24 saat bekletilir. Tempeh kimi yerlerde etin alternatifi olarak kullanılabilir. Dondurulmuş gıda olarak aylarca saklanabilir.

Leave a Reply

 1. ali demir

  Ben bir TEMPEH severim. Eşim Endonezyalı onun sayesinde bu lezzetli ve son derece sağlıklı yiyeceğin yanında daha bir çok uzak doğu yemeğini tatma fırsatı buluyorum. Eşim bu ürünü ülkemizde yaşayan uzak doğulu insanlara satışını da yapıyor. Türkiye sınırları içinde bu TEMPEH yapan ya da yapabilen başka kimse duymadım. Endonezya’nın bütün dünyaya ünü yayılmış hamburgeri bile yapılan bu yiyeceğini denemenizi tavsiye ediyorum. Bağlantı kurmak isterseniz mail adresim [email protected]

  1. idil

   ali bey merhaba,
   istanbul’da tempeh bulabilir miyim diye ararken sizin yazinizi buldum. Esiniz halen devam ediyor mu acaba uretim ve satisa, belirttiginiz adrese mail de attim ama geri donus alamadim. Ben satin almak istiyorum, siz bu yaziyi yazali da epey olmus ama belki mesajimi buradan alirsiniz diye bir sansimi denemek istedim. Cok tesekkurler.
   idil

    1. gizeö

     ali bey, ben de tempeh ararken bu yazıya denk geldim. acaba hala tempeh getiriyor mu eşiniz?