FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Keşif
Posted in

Bir bayram klasiği: Özsüt Çikolataları

Posted in

El yapımı ustalığında gerçek çikolata lezzeti!

Özsüt usta ellerde hazırlanan birbirinden lezzetli ve şık çikolatalarıyla bu Ramazan Bayramı’nda da en tatlı sohbetlerin eşlikçisi oluyor. Bayrama ayrı bir lezzet katan el yapımı çikolatalarını ‘Madlen’ ve ‘Special’ olmak üzere iki farklı konseptte sunan marka, çikolatalarında gurmeler ve şefler tarafından dünyanın en iyi çikolatası olarak kabul edilen Valrhona’yı kullanıyor.

Ramazan Bayramı ziyaretlerinin vazgeçilmezi, elbette ki şeker ve çikolatalardır. Şık sunumları ve ağızda dağılan yumuşacık tatlarıyla hem ikramlık hem de hediyelik olarak harika bir seçim olan Özsüt Çikolataları, bu bayram da en tatlı anlara ve en keyifli sohbetlere eşlik ediyor.

Special çeşitleri, dengeli tadıyla gerçek çikolata lezzetini zirveye taşıyor

Özsüt, gurmeler ve şefler tarafından dünyanın en iyi çikolatası olarak kabul edilen Valrhona’nın eşsiz kakao çekirdekleri ile hazırlanan çikolatalarıyla bayram keyfini doyasıya yaşatıyor. ‘Madlen’ ve ‘Special’ olmak üzere iki farklı konseptte sunulan çikolatalar, zarif görünümleri ve eşsiz tatlarıyla adeta ilk görüşte aşk yaşatıyor. Özsüt Special Koleksiyonu’nda yer alan tüm çikolataları el yapımı olarak, özenle hazırlanıyor. Bitter çeşitlerinde %61 kakao kullanan marka, sütlü çeşitlerinde ise %35 kakao oranı kullanarak damaklarda iz bırakan o benzersiz dengeli tada ulaşıyor.

Özsüt’ün maharetli ustalarının dokunuşlarıyla eşsiz kılınan special çikolataları bitterden karamele, meyveliden kuru yemişliye uzanan çeşitleriyle her zevke hitap ediyor. Farklı tatlardan hoşlananlar için Mendiant Çerezli, Madagaskar Finger Sütlü, Hurma ve Yerfıstığı Ezmeli Bitter, Yabanmersinli Beyaz & Bitter, Fıstıklı & Fındıklı Bonbon ve Gofretli gibi de alternatifleri bulunan Özsüt Specialleri, çikolata tutkunlarının başını döndürüyor.

Geleneklerden vazgeçmeyenler için Madlen

Nesilden nesile aktarılan bir bayram geleneği olan Özsüt’ün sütlü ve bitter madlen çeşitleri ise bu bayram da keyifle içilen Türk kahvelerinin yanına çok yakışıyor.

Özsüt’ün tüm ürünlerinde olduğu gibi çikolataları da hiçbir koruyucu katkı maddesi içermiyor.

Özsüt hakkında:

Özsüt’ün 1938 yılında İzmir Kemeraltı’nda başlattığı tatlı serüveni, bugün 45 ilde 145’in üzerinde mağazası, beş bine yakın çalışanı ve on binlerce misafiriyle sürüyor. STP Gıda altında bayilik sistemiyle faaliyetlerini büyüten Özsüt’ün geleneksel tatları, ülkemizde olduğu gibi yurt dışında da yoğun ilgi görüyor. Bu doğrultuda Türkiye dışında da yatırımlarına devam eden marka, Azerbaycan’da bulunan 7 şubesiyle yurt dışındaki lezzet tutkunlarına da ulaşıyor. Özsüt’ün ürün gamı içerisinde pasta, sütlü ve şerbetli tatlılar, unlu mamuller, dondurma, kaymak, çikolata, kahve, Türk ve dünya mutfağından özel lezzetler yer alıyor.