Mucize meyve “kudret narı”nın mucizevi faydaları

2
7919

İşte size mucize bir bitki daha. Hürriyet’in haberine göre asırlardır başta mide hastalıklarının tedavisinde kullanılan Kudret narının birbirinden önemli birçok faydası var. Parçalı yapraklı, tırmanıcı, otsu, bir yıllık bir bitki olan Kudret narının meyvesi olgunlaşınca, birbirinden ayrılır. Sarı çiçekler açar, turuncu-sarı renkli meyveler verir. Anavatanı Hindistan’dır. Kudret narı ile ilgili son araştırmalardan biri New York Üniversitesi tarafından yapıldı. Araştırmada uzun yıllar boyunca gastrit ve ülserin tedavisinde kullanılan kudret narında HIV virüsünün çoğalmasını engelleyen bir protein keşfedildi.

Kudret narının diğer mucizevi faydaları şöyle: Kudret narının antibiyotik etkisi bulunuyor. İçeriğinde bulunan Lutein ve lycopene tümörün büyümesini engeller. Mide ülserini tedavi eder. Egzama, sedef ve diğer cilt hastalıklarında faydalıdır. Yaraların çabuk iyileşmesinde ve çabuk kapanmasında etkilidir. Karaciğeri destekler. Mide problemleri ve kan şekerinin kontrolü için yaygın olarak kullanılır. Bağırsak tembelliğini giderir. Hücreleri yeniler. Ülser, gastrit, kolit ve kabızlık gibi sorunlara karşı kullanılır. 40 gün süreyle kür yapılması önerilir. Şeker hastalığına karşı iyi gelir. Kudret narından yapılan ekstrenin şeker hastalığına olumlu etkiler yaptığı tespit edildi. Araştırmaya göre Kudret narının içinde bulunan dört madde şekeri düzenliyor. Taze kudret narı meyvesi olgunlaşınca ezilir ve balla karıştırılıp kullanılabilir. Sabahları aç karnına yenilir. Bu şekilde 41 gün kullanılır. Kudret narı bitkisinin kullanılan kısmı meyveleridir. Çekirdekleri zehirli olabileceğinden çekirdeklerinden temizlenerek kullanılması gerekir. Kudret narı meyvesi zeytinyağı ile karıştırılarak da hazırlanabilir. Kullanıma hazır şekliyle, doğal ürün satan yerlerden temin edebilirsiniz. Sabah ve akşam yemek öncesi bir tatlı kaşığı alınır. 41 gün boyunca kullanılması tavsiye edilir. Kudret narı kapsül olarak kullanılacaksa, günde 2-3 kez alınabilir.

Kaynak: www.hurriyet.com.tr

Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur
Gurme Rehberi

2 YORUMLAR

  1. Her yerde kudret narı haberi.Gerçekten faydalımı, değilse insanları maddi, manevi sömürmeyin.Ben 20 gündür kullanıyorum, reflüme ve ses teli arkası nodülüme henüz hiç fayda görmedim

  2. merhaba ben ilk defa bugün zyağlı evde bir yıl bekletilmiş komşumun hazırladığı kudretnarını bir tatlı kaşığı aldım 15dk sonra pantec mide ilacımıda aldım çünkü 4 senediir benı ayakta tutan bir ilaç.lakin sesimi cok bozuyodu gastrit ve reflü ilaç tek başına faydalı olmayınca bitkisel çare denedim fakat bugün ilk alışım ve hazımsızlık yaptı :(((sevgili aslı özkök şuan nedir durumun?????ses konusunu çözebildimi?

CEVAP VER