Oreo’nun leziz çikolata tadıyla milkshake ferahlığını buluşturmak isteyenler için son derece pratik bir milkshake tarifi sunuyoruz.

Milkshake, birçok kişinin tutkunu olduğu bir lezzet. Ağzını tatlandırmak isteyenlere belki de en ferah ve sade seçenek olarak çıkan milkshake, damak tadımıza uygun hemen her lezzetle hazırlanabildiği için de çok seviliyor. Süt ile istediğiniz çeşit dondurmayı; akabinde muzdan kakaoya, çilekten vanilyaya ve türlü türlü kurabiyelere kadar ne isterseniz onu karıştırıp arzuladığınız lezzete ulaşabilirsiniz. Tatlı kriziniz geldiği anda oldukça pratik şekilde hazırlanabilmesi de milkshake’in en büyük avantajı. Son zamanların en popüler çeşitlerinden biri ise yoğun kakao sevenleri mest eden kremalı bisküvi Oreo ile hazırlanan milkshake. Oreo tutkunları için tatmin edici olduğu kadar da kolay hazırlanan Oreo milkshake tarifini sizlere sunalım.

Malzemeler

– 250 ml süt
– 8 adet Oreo bisküvi
– 0,5 litre dondurma
– 4 çay kaşığı çikolata sosu
– Krem şanti (İsteğe göre)

Hazırlanışı

En temel ihtiyacınız blender. Hatta milkshake hazırlamak için yegane sahip olmanız gereken alet diyebiliriz. Bu arada belirtmek gerekir ki biz ortalama bir tariften bahsedeceğiz ama siz hangi malzemeyi ne kadar çok istediğinize göre oranları biraz değiştirebilirsiniz. Örneğin sıkı bir Oreo ve kakao tutkunu bizim vereceğimiz tariften biraz daha fazla bisküvi ekleyebilir. Şu an 4 bardaklık bir tarif için 8 adet Oreo bisküvi, yukarıda verdiğimiz oranlarda malzemeleri kullanacağız.

İlk etapta Oreo bisküvileri blendera atıp toz haline getirmeniz gerekli. Bu aşamaya geldikten sonra sütü ve dondurmayı ekleyip kıvama gelene kadar çırpmanız lazım. Kıvamı anlamak için çok katı olmayan ama yoğunluğunu da koruyan bir seviyeye gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. Güzel bir milkshake için kıvam çok önemli, kesinlikle çok çırpmamanız gerekiyor. Eğer karışım blenderda fazla kalırsa dondurma eriyerek milkshake’i fazla sıvılaştıracaktır. Bu yüzden dikkatli olun.

Sunum

Kıvamı tutturup da blendardaki işlemi bitirdikten sonra bardaklara paylaştırabilirsiniz. Böylece milkshake içilmeye hazır hale gelecek. Ancak birer çay kaşığı çikolata sosunu da karıştırırsanız daha güzel bir lezzet elde edebilirsiniz. Son olarak hoş bir servis için bardağın tepesine krem şanti ve hatta en tepeye de 1 adet Oreo bisküvi ekleyebilirsiniz.

Leave a Reply

  1. Ceren

    Tek kelimeyle harika. Biraz önce denedim, kakao çok sevmediğim için 6 tane oreo kullandım ama tadı mükemmeldi. Tavsiye ederim.