Davetlere kutlamalara ve özel eğlencelere damgasını vuran Bellini kokteyli alkolsüz olarak da deneyebileceğinizi biliyor muydunuz? Beyaz şeftali püresinin baştan çıkarıcı lezzetinden vazgeçemiyorsanız alkolsüz Bellini tariflerine bayılacaksınız. Çok özel bir kutlamaya davetlisiniz ancak alkol kullanamayacaksınız… İlaç kullanıyorsanız, araba kullanacaksınız ya da sadece alkol almak istemiyorsanız, ne mi içeceksiniz? Orijinali şampanya ile hazırlanan Bellini kokteylini alkolsüz denemeye ne dersiniz?

İşte hafif ve alkolsüz Bellini kokteyl tarifleri:

Bellini & Basil Kokteyl

  • Alkolsüz Bellini
  • Capfruit Beyaz Şeftali Püresi
  • 4cl Portakal veya Üzüm Suyu
  • Fesleğen Yaprağı

Hazırlanışı
Fesleğen hariç tüm malzemeyi içi buz dolu shakerda sallayın. Servis bardağına karışımı döküp servis edin. Süslemek için fesleğen yaprağı kullanabilirsiniz.


Bellini Mix

Alkolsüz Bellini’nin soda ile birlikteliği… Bellini kokteyllerinden sadece teneke kutuda sevenleriyle buluşan sunulan Bellini Mix, bolca kırılmış buz ile servis edilebiliyor.

Mania Gurme kokteyllerinin Fransız CapFruit marka meyve püreleri ile birlikte hazırlanmasını öneriyor. Hem tadı ve kalitesiyle dünyadaki en ünlü mutfakların tercihi olan CapFruit markası Mania Gurme’nin portföyünde bulunuyor.

Leave a Reply

  1. kurabiye

    Bir partiye gidiliyor ve tercih alkolsüz bellini ise ve burada tarif veriliyorsa, çekmecesinden misafirine limonu şemsiyesi ile tam teçhizatlı kokteyl çıkaran Yılmaz ERdoğan tiplemesi gibi, karşımı evde hazırlayıp yok ben almayım deyip çantamızdan mı çıkaracağız? Tarifin verilme senaryosu absürd olmuş biraz ….