FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Nespresso World Explorations serisi ile Akdeniz Sahillerine Yolculuk

Nespresso World Explorations serisi ile Akdeniz Sahillerine Yolculuk

Nespresso, dünyanın farklı bölgelerinin yerel kahve kültürleri ve içim ritüellerinden ilhamla hazırladığı World Explorations serisinin yeni üyeleri 

Cádiz Espresso ve Lisbon Bica ile kahveseverleri Akdeniz sahillerine yolculuğa çıkarıyor.

Nespresso, dünya çapında kahve lezzetlerini ev konforuyla buluşturan World Explorations ailesine Portekiz ve İspanya’nın yerel tatlarıyla iki yeni kapsül ekliyor. Son olarak 2022 yılında, İstanbul’un binlerce yıllık tarihinden ve kozmopolit yapısından ilham alan İstanbul Espresso’nun katıldığı seri, bu kez sınırlı sayıda üretilen Cádiz Espresso ve Lisbon Bica ile yeni lokasyonları keşfetme yolculuğunda kahve tutkunlarına eşlik ediyor.

İspanyol liman kenti olan Cádiz’in yemek ve kahve kültürüne verdiği öneme atıfta bulunan Cádiz Espresso, şehrin kendine has yaşam tarzını ve ritüellerini yansıtıyor. İspanya’nın geleneksel, kahve çekirdeklerine şeker eklenerek uygulanan Torrefacto kavurma yönteminden esinlenerek hazırlanan kapsül, yoğun kıvamlı ve karamelize bir lezzet sunuyor. Arabica ve Robusta çekirdekleriyle bir araya gelen maltlı tahıl, bisküvi ve karamel notalarına eklenen kakao dokunuşu, günün her saatinde kahve deneyimini keyifli bir hale dönüştürüyor. Espresso olarak tüketilmesi önerilen Cádiz Espresso kahvesini sütlü kahveseverler için Cortado olarak hazırlanması tavsiye ediliyor.

El Salvador’dan gelen Arabica çekirdeklerini, Nikaragua Robusta çekirdekleriyle harmanlayan Lisbon Bica, Portekiz’in başkenti Lizbon şehrinin kahve kültürünü simgeliyor. Lizbon’da Espresso için kullanılan “bica” kelimesinin, kahvenin acılığını gidermek için kullanılan “Beba Ista Com Açúcar” (Bunu şekerle iç) ifadesinin kısaltması olduğuna inanılıyor. Kavrulmuş tahıl ve badem notalarıyla yoğun bir Ristretto kahve deneyimi sunan Lisbon Bica’nın, sütlü kahve tercih edenler için Cappuccino olarak içilmesi öneriliyor.

World Explorations ailesinin diğer üyeleri İstanbul EspressoParis EspressoRio De Janeiro EspressoVienna LungoTokyo LungoCape Town LungoShanghai LungoBuenos Aires Lungo ve Stockholm Lungo, eşsiz harmanları ve lezzetleriyle dünyanın dört bir yanından kahve kültürlerini evinize taşıyor.

Dünyanın farklı şehirlerinin kahve kültürlerinden ve içim ritüellerinden ilhamla hazırlanan World Explorations serisini deneyimlemek için Nespresso Boutique’lerine, https://www.nespresso.com/tr/tr adresine ve Nespresso mobil uygulamasına davetlisiniz.

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!