Türkiye’nin lider sıvıyağ üreticilerinden Yudum Gıda, Yudum ailesinin yeni ürünü Yudum Zeytinyağı ile, içinde 40 zeytinyağlı tarifin bulunduğu “Yudum Yudum Lezzet” kitabını hazırladı. Yudum, yemek danışmanı Sedef İybar tarafından derlenen, sanat, cemiyet, moda-tasarım, yemek, sağlık ve iş dünyasından pek çok sevilen ismin özel tariflerinin yer aldığı kitapla bir ilke imza attı. Kitap tanıtımı Nişantaşı Park Şamdan Restoran‘da ünlü isimlerin katılımı ile gerçekleşti.

“Yemeğine Gençlik Kat” sloganıyla sağlıklı beslenmeyi, lezzeti ve gençliği hatırlatan sofraların yeni gözdelerinden Yudum Zeytinyağı, “Yudum Yudum Lezzet” kitabı ile farklı lezzetleri bir araya getiriyor. Kitapta, ahtapot salatası ile Ata Demirer, narin kabak salatası ile Demet Akbağ, karamelize soğanlı çalı fasulyesi ile Ezgi Mola, mercimekli ıspanak ile diyetisyen Seçil Kenar, kişniş otlu barbunya fasulyesi ile Fulya Terim, zeytinyağlı spagetti ile Belçim Bilgin, sebzeli noodle ile Gülben Ergen, irmik helvası ile İsmail Acar gibi isimler yer alıyor.

Kimi ismin kayınvalidesinin tarifini, kimi ismin anneannesinin tarifini, kiminin de kendi yorumladığı yeni zeytinyağlı lezzetlerin tariflerinin bulunduğu “Yudum Yudum Lezzet” kitabı, farklı zeytinyağlı yemek tariflerine ulaşmak isteyenler için ilk seçenek olmayı hedefliyor.

Sağlıklı beslenme yaygınlaşıyor
Yudum Yudum Lezzet kitabı için düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Yudum Gıda Genel Müdürü Emin Birsel, sağlıklı beslenmenin tüm dünyada yaygınlaştığını, bu yüzden de zeytinyağının ilk besin olduğuna dikkat çekerek “Yudum Yudum Lezzet” kitabının mutfaklarda sağlığın ve hafifliğin rehberi olmak amacıyla yola çıktıklarını belirtti. Yudum markası olarak temel amaçlarının, tüketicilerin farklı ihtiyaçlarına ve damak tatlarına uygun olabilecek kaliteli ürün seçeneklerini sunmak olduğunu belirten Birsel, “Yudum Zeytinyağı, Ege Bölgesi’nin verimli topraklarından gelen gurme lezzetler içeriyor. Ürünlerimizin hayata kattığı özel lezzetlere tanık olmak bizim için en büyük başarı. “Yudum Yudum Lezzet” kitabı, bu anlamda bizim için ayrı bir değer taşıyor. Bu kitaptaki her tarif inanıyoruz ki sofralara ilham verecek ve gençlik katacak” dedi.

Kitabın sosyal sorumluluk misyonu da var
Kitap projesini “Her aradığım dostum kitaba seve seve katıldı. Renkli isimlerle lezzetli yemeklerin yer aldığı dolu dolu bir kitap hazırladık” diyerek anlatan yemek danışmanı Sedef İybar ise şunları söyledi:
Her tarif geldiğinde kendi mutfağımda deneyerek fotoğrafların sıralamasını belirledim. Açıkçası kitabın sosyal sorumluk projesi olarak da bir misyonunun olması beni ve diğer 40 arkadaşımı çok ama çok mutlu etti. Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’na dolaylı da olsa faydalı olabilmemiz bana huzur veriyor.

40 isim 40 tarif…
Mutfaklarında farklı lezzetler denemeyi seven mutfak dostları için ideal bir danışman olmayı hedefleyen “Yudum Yudum Lezzet” kitabı, mutfak arşivlerindeki yerini alacak. “Yudum Yudum Lezzet” kitabını hangi satış noktalarından temin edebileceğinizi öğrenmek için www.yudum.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sağlıklı lezzet yolculuğuna çıkmak istiyorsanız “Yudum Yudum Lezzet” kitabı sizin rehberiniz olacak.

Kitapta tarifleri yer alan isimler
Altan Erkekli, Arzu Kaprol, Ata Demirer, Ayhan Sicimoğlu, Belçim Bilgin, Demet Akbağ, Demet Kutluay, Deniz Özerman, Derya Baykal, Dilara Koçak, Dilek Hanif, Dilhan Hanif, Dolunay Soysert, Elif Yalın, Emre Çapa, Ezgi Mola, Fulya Terim, Gülben Ergen, Güliz Onursal, İnci Birsel, İsmail Acar, Kaya Demirer, Kezban Arca Batıbeki, Mustafa Toner, Nihan Buruk, Nihat Odabaşı, Pamela de Andrea, Pınar Tezcan, Ragıp Savaş, Seçil Kenar, Selahattin Dönmez, Suzan Kardeş, Şebnem Çapa, Tolga Atalay, Ümit Ünal, Yonca Evcimik, Yüksel Uzel, Zeynep Erol, Zeynep Madra.

Leave a Reply