Türkiye’nin önde gelen sıvıyağ üreticilerinden Yudum Gıda, Yudum ailesinin yeni ürünü Yudum Zeytinyağı ile, 40 zeytinyağlı tarif içeren “Yudum Yudum Lezzet” adlı bir kitap hazırladı. Yemek danışmanı Sedef İybar tarafından derlenen kitapta, sanat, cemiyet, moda-tasarım, yemek, sağlık ve iş dünyasından pek çok sevilen ismin özel tarifleri yer alıyor.

Kitap Tanıtımı ve Hedefleri:

Kitap tanıtımı Nişantaşı Park Şamdan Restoran’da ünlü isimlerin katılımıyla gerçekleşti. “Yemeğine Gençlik Kat” sloganıyla sağlıklı beslenmeyi, lezzeti ve gençliği hatırlatan sofraların yeni gözdelerinden Yudum Zeytinyağı, “Yudum Yudum Lezzet” kitabı ile farklı lezzetleri bir araya getiriyor.

Kitapta Yer Alan Tarifler:

Kitapta, ahtapot salatası ile Ata Demirer, narin kabak salatası ile Demet Akbağ, karamelize soğanlı çalı fasulyesi ile Ezgi Mola, mercimekli ıspanak ile diyetisyen Seçil Kenar, kişniş otlu barbunya fasulyesi ile Fulya Terim, zeytinyağlı spagetti ile Belçim Bilgin, sebzeli noodle ile Gülben Ergen, irmik helvası ile İsmail Acar gibi isimlerin tarifleri yer alıyor.

Kitabın Sosyal Sorumluluk Boyutu:

Kitap projesini “Her aradığım dostum kitaba seve seve katıldı. Renkli isimlerle lezzetli yemeklerin yer aldığı dolu dolu bir kitap hazırladık” diyerek anlatan yemek danışmanı Sedef İybar, kitabın Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’na da destek sağlayacağını söyledi.

Kitap Hakkında Bilgiler:

Kitap Adı: Yudum Yudum Lezzet
Derleyen: Sedef İybar
Yayıncı: Yudum Gıda
Sayfa Sayısı: 224
Satış Noktaları: www.yudum.com [geçersiz URL kaldırıldı].tr ve çeşitli kitapçılar
Kitapta Tarifleri Yer Alan Ünlüler:

Altan Erkekli, Arzu Kaprol, Ata Demirer, Ayhan Sicimoğlu, Belçim Bilgin, Demet Akbağ, Demet Kutluay, Deniz Özerman, Derya Baykal, Dilara Koçak, Dilek Hanif, Dilhan Hanif, Dolunay Soysert, Elif Yalın, Emre Çapa, Ezgi Mola, Fulya Terim, Gülben Ergen, Güliz Onursal, İnci Birsel, İsmail Acar, Kaya Demirer, Kezban Arca Batıbeki, Mustafa Toner, Nihan Buruk, Nihat Odabaşı, Pamela de Andrea, Pınar Tezcan, Ragıp Savaş, Seçil Kenar, Selahattin Dönmez, Suzan Kardeş, Şebnem Çapa, Tolga Atalay, Ümit Ünal, Yonca Evcimik, Yüksel Uzel, Zeynep Erol, Zeynep Madra.

Yudum Yudum Lezzet kitabı, mutfaklarında farklı lezzetler denemeyi sevenler için ideal bir kaynak. Sağlıklı lezzet yolculuğuna çıkmak istiyorsanız, bu kitap size rehberlik edebilir.

Not: Fiyat bilgisi için lütfen Yudum Gıda’nın web sitesini veya kitapçılarla iletişime geçiniz.