Artık marketten herhangi bir ürün alırken çok dikkatli olmamız gerektiğini hepimiz biliyoruz. Sahtesi olan çok fazla ürün olduğu için dikkatlice incelemeli, kendi sağlığımızı tehlike atmamalıyız. Bunlardan bir tanesi de tereyağ. Son zamanlarda organik olarak her şeyin önümüzde olması nedeniyle algıda da biraz dikkatli hale gelmiş bulunuyoruz. Peki organik tereyağ nasıl anlaşılır? Bunun bir yöntemi var mıdır?

Organik tereyağ alırken ilk dikkat etmeniz gereken şey kokusudur. Organik tereyağın kokusu kabını aşmalı size uzaktan bile kendini fark ettirmeli yani kabın üstünden kokladığınızda o kokuyu alabilmelisiniz.

Buzdolabının dışına çıktıktan kısa bir süre ekmeğe sürülebilir hale gelmelidir. Aynı zamanda dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta tavada ısıtmaya başladığınızda köpüklü bir kıvam almasıdır. Direkt eriyor ve tavaya yayılıyorsa o tereyağının organikliğinden şüphe edebilirsiniz.

Bilinenin aksine organik tereyağ koyu sarı renkli olmak zorunda değildir. Bu nedenle renk konusunda bir tercih yapmak isterseniz ne çok sarı ne de çok beyaz tereyağları tercih edin.