Yararlı Bilgiler

Nane Yağı Nasıl Kullanılır?

nane yağı nasıl kullanılır

Nane yağı nasıl kullanılır sorusundan önce sizin için nane yağı nedir ve faydaları nelerdir sorularının cevabını vermek isteriz.

Nane yağı, naneden elde edilen ve oldukça şifalı bir bitkisel yağdır. Keskin kokusu ile neredeyse gözlerinizi yakacak derecededir. İçerdiği menton ve mentol sayesinde her dönem rahatlıkla kullanabileceğiniz özel yağlardan bir tanesidir.

Nane Yağının Faydaları Nelerdir?

Nane yağının en önemli özelliklerinden bir tanesi ağrı kesici oluşudur. Özellikle migrene sahip olan kişilerin şakaklarına ve burnunun altına süreceği nane yağı ağrının kesilmesine yardımcı olur.

Kas ağrılarına iyi gelir. Kaş gevşetici özelliğiyle kas ağrılarının ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Tıkanmış sinüslerin açılmasına yardımcı olur. Buhur olarak yapıldığında genzi açar, rahat nefes almaya yardımcı olur.

Ateş düşürmede de etkili olan bir yağdır aynı zamanda.

Harici kullanımda cilt sağlığı için çok faydalıdır. Tüm bunların yanı sıra Ağız kokusu, mide bulantısı gibi şikayetleri de ortadan kaldırır.

Nane Yağı Nasıl Kullanılır?

Nane yağı hem haricen hem de dahilen kullanılır ancak dahilen kullanıldığında miktarın çok az olmasına özen göstermek gerekir. Burada önemli olan nane yağının gerçek nane yağı oluşudur yani esans yağ değil.

Nane esans yağını yalnızca haricen kullanmanız gerekmektedir. Cildinizde kullanabilir, buhur yapabilirsiniz ancak tüketmemelisiniz.

Tüm bunların yanı sıra mutlaka ve mutlaka doktorunuza danışarak sizin için uygun olup olmadığını kontrol edin.

SHOPPING BAG 0