Muffin Nedir?

0
784
muffin nedir

Muffin nedir sorusunun cevabını tam olarak şu şekilde verebiliriz: ABD kökenli bir tür tatlı ekmek. Genellikle kekle karıştırılır ancak muffin ekmektir.

Muffin’ini cupcake ile karıştırmamızın en büyük nedeni tıpkı onun gibi küçük porsiyonlarda servis edilmesi, altındaki pişirme kalıbı ile doğrudan fırına verilmesi ve kısa sürede pişmesidir.

Muffin ile cupcake arasındaki fark

cupcake ile muffin arasındaki fark

Muffinleri cupcakelerden ayırmanın en temel noktalarından bir tanesi ise muffinlerin çok daha kabarık olması. Çünkü az önce de belirttiğimiz gibi o aslında bir ekmek :) Aynı zamanda cupcakeler üzerinde krema ya da süslemesiz servis edilmezken muffinler doğrudan fırından çıktığı gibi süssüz bir şekilde de servis edilebilir.

Eğer muffin ve cupcake arasındaki farkı bulmak istiyorsanız ve bunun için malzemelerin kendisine bakıyorsanız yanılabilirsiniz çünkü aynı malzemeleri ikisinde de bulabilirsiniz.

İkisini birbirinden ayıran en önemli fark ise malzemelerin oranları. Genellikle yumurta oranı muffinde daha azken mayalanmaya yardımcı olacak yoğurt gibi malzemeler daha çoktur.

Nezihe Güçlü

Nezihe Güçlü

Üç sözden fazla değil tüm ömrüm: hamdım, piştim, yandım.
Nezihe Güçlü

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER