Hindistan cevizinin suyu içinde saklıdır. Fotoğrafta gördüğünüz genç Hindistan cevizinin suyuna ulaşmak icin çekiç ve tornavida yardımıyla üst veya alt kısmına bir delik açabilir ya da keskin bir satırla büyükçe bir kısmını keserek açabilirsiniz. Böylece, direkt olarak içinden kamışla veya ters çevirip bardağa dökerek içebilirsiniz.

Yuvarlak haliyle bulabileceğiniz Hindistan cevizlerinin suyuna ulaşmak ise hiç de zor değil. Şimdi size herkesin bilmediği hiç bir alet kullanmadan da besin dolu bu müthiş suya ve tabii ki meyvesine hızlıca ulaşamanın sırrını anlatacağız. Tek yapmamız gereken hindistancevizleri alırken çift olarak almamız.

Hindistan cevizinin altında 3 adet nokta vardır. Bakınca iki göz bir ağız gibi gözükür. Dikkatli bakarsanız iki gözün ortasından Hindistan cevizinin diğer ucuna kadar uzanan yerde kalın bir çizgi göreceksiniz. Bu çizginin tam ortasına diğer Hindistan cevizi ile bir iki kere vurduğunuzda ne kadar kolay bir şekilde şak diye ortadan ikiye ayrıldığına siz de şaşırıcaksınız. İsterseniz buzlu bir bardakta veya limon ve nane ile de tatlandırılabilir.

Bizim favorimiz olan, soğuk sıkım meyve sebze sularında ve smoothielerin içinde de kullanarak hem lezzet katabilir hem de smoothielerin besin değerlerini arttırabilirsiniz.

Hindistan cevizi suları marketlerde şişelelenmiş olarak da karşımıza çıkabiliyor. Çok pratik oldukları kesin ama tabii her şeyin olduğu gibi Hindistan cevizi suyunun da tazesi bambaşka. Tazesini bulduğunuzda kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Kaynak: Hindistan Cevizi Suyu

Leave a Reply