Dünyanın en faydalı yiyeceklerinden bir tanesi olan sarımsak ve soğanın seveni çok olsa da kokusu nedeniyle bir engel olarak görülür. Ancak sindirim sistemine yardımcı, bağışıklık sistemini güçlendirici, toksin uzaklaştırıcı, anti-mikrobik ve iltihabik oluşuyla her zaman tüketmeniz gereken bir baş tacıdır.

Peki keskin kokusu nedeniyle yemekten imtina ettiğimiz sarımsak kokusunu ne geçirir?

Sarımsak yedikten sonra ilk olarak dişlerinizi ve dilinizi fırçalayın. Ardından ağzınızı iyice su ile çalkalayın. Bu noktadan sonra biraz daha farklı bir yöntem ileteceğiz. Ağzınıza süt alıp iyice çalkalamak ağızdaki kokuyu azaltacaktır.

Yine aynı şekilde bir çay bardağına bir yemek kaşığı karbonat atıp ağzınızda çalkalayarak kokunun gitmesine yardımcı olabilirsiniz.

Bunların dışında karanfil çiğnemek, maydanoz yemek de kokunun bastırılmasına yardımcı olacaktır. Daha yoğun kokulu baharatlar tüketmek konunun çözülmesine yardımcı olacaktır.

Leave a Reply

  1. Ragıp GÜLPINAR

    Sarımsak kokusunu hem ağızdan hemde vücuttan yok etmek için KAKULE yi tavsiye ederim. Kakule kokuyu direk ciğerlerde yok eder, Sarımsak yedikten sonra 8-10 adet Kakule’yi çekirdek gibi çiğneyerek tüketirseniz faydasını görürsünüz…