FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Diğer Tatlılar

Meyveli Jöle

Elma, çilek, vişne, kavun, kayısı, böğürtlen, ahududu, portakal, mandalina gibi meyveleri kullanarak lezzetli bir meyve jölesi yapabilirsiniz. İşte tarifi:

Malzemeler:

  • 4 adet yaprak jelatin
  • 1 bardak toz şeker
  • Mevsimlik taze meyveler (Elma, çilek, vişne, kavun, kayısı, böğürtlen, ahududu, portakal, mandalina vs.)

Hazırlık:

  1. İlk olarak yaprak jelatini bir kapta soğuk suyla doldurun ve yaklaşık 5-10 dakika kadar bekletin. Jelatinler yumuşayacak ve su emecekler.
  2. Bir tencereye toz şekeri ve 3 bardak suyu ekleyin. Şekeri tamamen eriyene kadar karıştırarak ısıtın. Şeker eridikten sonra karışımı bir kenarda soğumaya bırakın.
  3. Yumuşayan jelatinleri sudan çıkarın ve süzün. Soğuyan şuruba ekleyin ve karıştırın. Böylece jelatinler şuruba iyice karışacak ve jöle kıvamını alacaktır.
  4. Küçük cam bardaklar veya kaseler kullanarak jöleyi dökün. Bardakların veya kaselerin altına meyve parçalarını yerleştirin.
  5. Jöle karışımı oda sıcaklığında biraz soğuduktan sonra buzdolabına koyun. Yaklaşık 4 saat boyunca veya jöle katılaşıncaya kadar buzdolabında bekletin.
  6. Servis yapmadan önce üzerine nane yaprağı veya başka bir süsleme yapabilirsiniz.

Meyve jöleniz hazır! Serinletici ve lezzetli bir tatlı olan bu meyve jölesini misafirlerinize veya ailenize servis edebilirsiniz. Afiyet olsun!