FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Truffle Hakkında Bilgiler ve Tarif

Truffle: İçi kek ve krema, dışı çikolata ve benzeri tatlı malzemelerle kaplı bir tür şekerlemedir. Farklı aromalar ve süslemelerle zenginleştirilebilen bu lezzetli tatlı, ikramlık olarak oldukça sevilen bir tattır.

Malzemeler:

1 paket bitter çikolata
1 buçuk paket sütlü çikolata
1 paket çiğ krema
2 paket kakaolu hazır kek
Süslemek için Hindistan cevizi veya şekerleme…vs
Hazırlanışı:

Çikolata ve Kremayı Eritme: Çikolata ve kremayı benmari usulü eritin. Benmari usulü ısıtma, ateşte tencere içinde kaynayan suyun üstüne koyduğunuz başka bir kap içinde alttaki suyun buharı ile pişirme tekniğidir. Kaynar su kesinlikle üstteki kaba değmemelidir.
Kekleri Ufalama: Keklerinizi rondodan geçirin veya iyice ufalayın. (Evdeki artık keklerinizi kullanarak da yapabilirsiniz.)
Karıştırma ve Bekletme: Erimiş çikolata ve kremayı kek kırıntılarının üzerine dökün ve tüm malzemeyi homojen bir şekilde karıştırın. Hazırladığınız karışımı dolapta yaklaşık 1-2 saat sertleşene kadar bekletin.
Şekillendirme: Karışım yuvarlanacak kıvama geldikten sonra dolaptan çıkarın ve elinizle küçük toplara şekil verin.
Süsleme ve Servis: Hindistan cevizine veya süslemek istediğiniz diğer malzemelere bulayarak trüflerinizi süsleyin. Trufflerinizi servis tabağına yerleştirin ve dolapta soğuyana kadar bekletin.
Notlar:

Farklı aromalar eklemek için vanilya özü, portakal kabuğu rendesi veya likör kullanabilirsiniz.
Truffle’larınızı süslemek için fındık, fıstık, badem gibi kuruyemişleri de kullanabilirsiniz.
Truffle’larınızı hava geçirmez bir kapta 2-3 gün saklayabilirsiniz.

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!