FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Tenedos Balıkçısı

Tenedos Bozcaada’nın antik dönemden Türk egemenliğine girene kadar kullanılan eski ismi. Çanakkale boğazının girişindeki bu küçük ada, yüzyıllar boyu deniz kültürünün etkisiyle de zengin bir Akdeniz mutfağına sahip bir yerleşim olagelmiş. Beyoğlu Meşelik Sokak’ta hizmet ve lezzet sunan Tenedos Balıkçısı, sadece adanın ismini alıp Taksim’e getirmekle kalmayıp, aynı zamanda adanın bu zengin mutfağını, balıklarını, şarabını ve deniz ürünlerini de İstanbul’a taşımayı ilke edinmiş bir mekan.

Bozcaada’lı balıkçıların parakete (olta avcılığı) usulü ile yakaladıkları balıklar, günlük olarak soğuk zincir yöntemi ile frigolu araçlarla tazeliği korunarak Tenedos’a getirilip servise sunuluyor. Tenedos‘ta; kalamar ve ahtapot mevsiminde deniz kestanesi havyarı yörenin usulüne uyularak hazırlanıyor.

Birbirinden lezzetli mezelerin çeşitliliği, yöresel Ege otları, Rum usulü balık mezeleri ve adanın kendine özgü diğer zeytinyağlıları ile özel peynirleri de eklenerek zenginleştirilmekte. Tenedos ise bu lezzetlere kendi yorumunu ekleyip müdavimlerinin beğenisine sunuyor.

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!