FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Nişantaşı’nın yeni İtalyanı: PiPa Restoran

Nişantaşı’ndaki İtalyan restoranı PiPa, kısa zamanda şehrin gözde yeme-içme mekanlarından biri haline geldi. Mönüsünde çikolatalı pizza da var, trüf mantarlı ızgara kuşkanmoz da, ahtapot tempura da.

Nişantaşı, Atiye Sokak’ın trafiğe kapatılması ve kafelerin ardı ardına buraya konumlanmasıyla popülaritesini geri kazanmıştı. Her ne kadar sokak sakinleri, gürültü ve temizlik konusunda şikayetlerini dile getirse de, semte hareket geldiğini kabul etmek gerek. Ama bu haftaki konumuz Nişantaşı’nın merkezine biraz uzakta açılan, ama kısa süre içerisinde ünlenen bir İtalyan restoranı. Süleyman Nazif Sokak’ta, Yekta‘nın olduğu sokakta, açılan PiPa, pizzaları ve makarnalarıyla iddialı bir restoran. Aslında mönüsü geniş. Izgara kuşkonmaz, ahtapot tempura ya da risotto, burada tadabileceğiniz lezzetlerden sadece bazıları.

Ama gelin, önce mekanı inceleyelim ve Mahmut Anlar imzalı dekorasyonuyla da fark yaratan PiPa‘yı keşfedelim. İçeride, sağ tarafta tuğlalar arasına yerleştirilmiş İtalyan, Türk, İspanyol, Afrika, Fransız ve Şili şarapları göze çarpıyor. Sol tarafta kalan camın ardında ise koşuşturan mutfak personelini seyredebiliyorsunuz. Ve son yılların trendi, uzun yüksek bir sehpa, yani ‘long table’ karşınıza çıkıyor. Tam ortada kocaman bir bar var ama henüz kokteyl mönüsü yok. Gelelim yemeklere… Başlangıçlar arasında ızgara kuşkonmaz dikkat çekiyor. Zaten bu hafif lezzeti pek çok masa ısmarlıyor. Üzerinde scamorza peyniri ve siyah trüf mantarı ile servis ediliyor. Fiyatı 23 lira. Limon soslu, karışık sebze salatası da hafif lezzet isteyenlerin imdadına yetişiyor. Porsiyonu büyük, fiyatı makul, 18 lira. “Şarküteri tabağı istiyorum,” derseniz de, bu tabağın fiyatı 40 lira. Ama burada mutlaka pizza yemenizi tavsiye ediyorlar. Kimler mi? Müdavimleri, sahipleri, şef ve servis elemanları. Diyet yapanlar için incecik ızgara pizza seçenekleri de var. Mönüde bir de Nutella’lı pizza dikkat çekiyor. Bu lezzeti ana yemek olarak ısmarlayanlar da oluyormuş. Tel: (0212-225 74 72)

SARHOŞ KÜRÜ
Çok yakında PiPa‘da brunch servisi de başlayacakmış. ‘Hangover cure’ adı altında, yani içkiyi fazla kaçıranlar için de yemekler mönüye konacakmış. Çivi çiviyi söker mantığı ile Bloody Mary de brunch mönüsüne eklenmiş. Bunun dışında yumurtalı pizza seçenekleri de olacakmış.

Burcu Aldinç

Kaynak: Sabah Gazetesi

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!