FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Akıntıburnu’nda balık keyfi

Bazı mekanlar vardır, yıllardır önünden geçer, hep merak edersiniz ama bir türlü içeri girmezsiniz. Arnavutköy’deki ismini tam da olduğu noktadan alan Akıntıburnu benim için bu mekanlardan biriydi. Ama geçen hafta kaideyi bozdum ve mekandan içeriye adımımı attım. Burası Boğaz’da uygun fiyata, farklı tatlar tadabileceğiniz bir yer.

Her şeyden önemlisi içerisi çok ferah ve asla balık kokmuyor. Mezelerde ise sınır yok, şef burada bildiğimiz mezeleri farklı şekillerde yorumluyor. Örneğin kayakoruğu portakal kabuğu ile servis ediliyor. Levrek marine, balık kokoreç, hepsi lezzetli. Ama mekanın spesiyali şüphesiz levrek lokma. İçinde kalamar, karides, ahtapot, mantar var. Üzerinde beşamel sosla fırına veriliyor. Öyle ki sırf bunu yemek için Akıntıburnu’na gelenler bile var. Ama benim favorim levrekten yapılan balık kokoreç. Bu arada buradaki farklı lezzetler bitmek bilmiyor. Mutlaka tatmanız gerekenlerden biri de körili ahtapot. Daha masaya gelirken kokusu sizi yoldan çıkarıyor. Izgara ahtapotta da başarılı olduklarını söylemekte yarar var. Levrekten yapılan pazı dolması da mekanın iddialı lezzetlerinden. Boğaz’da balık yemek o kadar pahalı bir hale geldi ki genelde herkes lezzetli ama uygun fiyatlı bir yer arıyor. İşte Akıntıburnu tam da böyle bir mekan. En iyi tarafı da güler yüzlü personeli.

KAHVALTI SERVİSİ DE VAR
Öğle ve akşam yemeklerinin yanı sıra mekanın kahvaltı servisi de var. Üstelik ortamı oldukça rahat ve güzel oluyor. Şef bu kez kahvaltılık lezzetler döktürüyor. Hani Rumelihisarı’ndaki mekanlardan sıkıldıysanız, yine deniz kenarında mükellef bir kahvaltı sofrası arayışındaysanız burayı deneyim derim. Hem sıra beklemek ya da kazıklanmak derdi de yok. En önemlisi siz kalkın da diğer müşteri otursun diye gözünüzün içine bakan servis elemanları da yok. Tel: (0212) 263 48 29

Burcu Aldinç
Kaynak: Sabah Gazetesi

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!