Karadeniz yemeklerinin efsane ismi Vonalı Celal, Sapphire AVM’de

1
2298

Karadeniz mutfağı denince ilk akla gelen adreslerin başındaki Vonalı Celal, yeni şubesini Sapphire AVM’de açtı. Ordu’daki dillere destan restoranın yanı sıra, 2007 yılından bu yana İstanbul Ahırkapı’da benzersiz lezzetler sunan restoranında Karadeniz mutfağının en güzel tatlarını sergileyen Vonalı Celal, Sapphire’deki yeni şubesinde de lezzet tutkunlarını ağırlamaya devam ediyor.

Yöresel lezzet meraklıları ve Karadeniz mutfağının sunduğu benzersiz lezzetleri otantik haliyle tatmak isteyenlerin, Karadeniz’e kadar gitmesine gerek yok. Karadeniz yemekleri tutkunlarının yakından tanıdığı bir isim olan Vonalı Celal, İstanbul’daki 2’nci restoranını Sapphire AVM’de hizmete açtı. Ordu’nun eski adı Vona olan Perşembe ilçesinde, 1976’dan beri yöre mutfağının yemeklerini ve dilere destan muhteşem turşuları sunan bir restoran olan Vonalı Celal, uzun yıllardır Ahırkapı’da lezzet tutkunlarının uğrak yeri olmaya devam ediyor. Karadeniz yemeklerinin en güzel örneklerini bundan böyle Sapphire AVM’de misafirlerine sunacak olan Vonalı Celal’de sadece Ordu mutfağından değil Karadeniz’in her yöresinden örnekler bulabilirsiniz. Sayısız ot yemeği ve başka bir restoranda tadamayacağınız lezzetler, size gerçek bir “yöresel mutfak” deneyimi yaşatıyor.

Kaan İşbakan tarafından hizmete açılan Vonalı Celal’in Sapphire AVM şubesinde, enfes karalahana, fındık ve balık çorbalarından, soğuk servis edilen kaldırık otu, merulcan, beyaz lahana dolması ve kurukabak mantısına, Karadeniz’in benzersiz lezzeti mıhlamadan, sakarca otuyla yapılan Karadeniz omleti kayganaya ve Çayeli kuru fasulyesine kadar pek çok lezzeti tadabilirsiniz.

Vonalı Celal’de Karadeniz yemeklerinin baş tacı hamsi, değişik pişirme yöntemleri ile servis ediliyor. Menüde hamsi dışında Karadeniz’in sunduğu diğer lezzetli balıklar da mevcut. Vonalı Celal Sapphire AVM’nin menüsünde Ordu’da özel olarak üretilen ve başka hiçbir yerde bulamayacağınız erik, kiraz, karayemiş, yeni dünya, kısır, üzüm, yumurta, mantar, merulcan, maydanoz kökü gibi 101 çeşit turşu da yer alıyor. Restoranda Karadeniz mutfağının en güzel örneklerinin yanında içkisini yudumlamak isteyenler için alkollü içki servisi de yapılıyor.

Rezervasyon Tel: 0212 268 84 50-51

Kaynak: Food in Life Gastronomi Yayınları

Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur
Gurme Rehberi
loading...

1 YORUM

CEVAP VER