Mabeyin; tarihte Padişahların misafirlerini kabul ettiği, ziyafetlerin verildiği bir mekan olarak bilinmektedir. 3 ayrı binadan oluşan mekan, bahçesinde asırlık çam ve manolya ağaçları, restore edilen iç yapısı ile tarihten gelen geleneğe sadık kalarak siz misafirlerine de aynı ziyafeti sunmaya devam etmektedir.

1958 Yılında Gaziantep’te başlayıp 1975 yılında Laleli’de Çavuşoğlu Kebap ve Baklava Lokantası olarak hizmetini sürdürmüş olup 2003 yılından itibaren Mabeyin Restaurant olarak hizmetine başlamıştır. Mekan 420 kişi kapalı alanda, 350 kişi bahçe düzeninde olmak üzere toplam 770 kişi kapasitelidir.

Türk mutfağının dünya çapındaki yeni gözdesi, Travel & Leisure dergisi tarafından “Avrupanın en iyi 3 restaurantı arasında gösterilen Mabeyin Restaurant” kendine has mutfak konsepti ile 2003 yılından itibaren vermekte olduğu kusursuz hizmeti devam ettirmektedir.

Osmanlı Dönemine ait bir mekanda Türk Mutfağını en iyi şekilde sunan Mabeyin Restaurant‘ta hafta sonları Güneydoğu’nun yöresel yemeklerinden de tadabilirsiniz.

Leave a Reply

  1. İstanbul’un en lezzetli 35 çorbası

    […] Çok hafif ve sağlıklı. Fevzi Paşa Cad. No: 18 Fatih 0212 631 40 0429. Analı kızlı çorba (Mabeyin) 8 TL. ‘Kızlar’ yani küçük köfteler, yağsız kuzu etinden. Büyükler de ‘anaları’, […]

  2. Dört dörtlük 17 pazar kahvaltısı

    […] Mabeyin Restaurant/Kısıklı Kısıklı’daki Mabeyin’in bahçesinde, asırlık çam ve manolya ağaçları arasında yöresel Gaziantep kahvaltısı, bu mutfağın tüm zenginliğini yansıtıyor. Pazar günleri hazırlanan geleneksel kahvaltı, öğle saatlerine doğru beyran çorbası, nohut dürümü, süzme mercimek, ciğer kebabı ve katmerle şölene dönüşüyor. Fiyat 40 TL. Tel: 0216 422 55 80 […]