Kadıköy Hasanpaşa’da hem Türk mutfağının lezzetli yemeklerini hem de yaklaşan Ramazan ayında zengin bir iftar sofrası arayanlar için gerçek bir lezzet durağı Güler Osmanlı Mutfağı. Ali Güler işletmede, ağabeyi Şerafettin Güler ocakbaşında, eşi Ayfer Güler ise halkla ilişkiler bölümünde tam bir aile birliği içerisinde çalışarak Güler Osmanlı Mutfağı’nda müşterilerini dost sıcaklığıyla ağırlıyorlar. 1965’ten beri hizmet veren Güler Osmanlı Mutfağında kendinizi evinizde gibi hissediyorsunuz. Ve yediğiniz yemekler Osmanlı Padişahlarına hazırlanan yemekler gibi özenle hazılanıyor. Menüdeki yemek çeşidi oldukça fazla. Burada hergün yemek çeşitleri değişiyor, Saray ve Türk mutfağının çok değişik ve farklı tatları sunuluyor. Güler Osmanlı Mutfağı‘nı ziyaret edip kendinizi Osmanlı’dan bir günde hissetmenizi ve o lezzetleri tatmanızı tavsiye ederiz.

Güler Osmanlı Mutfağı’nın tarihçesi

Kastamonu’lu ailelerin en meziyetli yanı yemek yapmaktır, bilirsiniz. Ailemizin yemek konusundaki başarısına çok güvendiğimiz için 1989 yılında sevgili büyüğümle (abim) Güler Kebap adıyla pastanemizin karşısında büyük bir heyecanla ikinci işletmemizi kurduk. Çok keyifli yılların ardından, 2003 yılında aşağıda anlattığımız sebepler üzerine Güler Kebap yerini Güler Osmanlı Mutfağı’na bırakmıştır.

Yıllar içersinde edindiğimiz tecrübeler. Yemek yapmaya olan aşkımız, misafirlerimizin memnuniyeti ve ajansımızın yönlendirmesi bizi BUTİK bir iş yapmak üzere yola çıkarttı. Ekip olarak, uzun bir araştırma sürecinde Osmanlı ve Türk mutfaklarının tarihini, yemek alışkanlıklarını, araç ve gereçlerini, malzeme listelerini araştırdık. Sonunda, çıktığımız yolda emin adımlarla yüreyecek kadar donanımlı olduğumuza inandığımız anda kültürel mirasımıza sahip çıkmak adına böyle BUTİK bir mekanı sevgili konuklarımız için hazırladık.

Zamanla Güler Osmanlı Mutfağı’nın müdavimleri arasına birçok siyaset adamı, tiyatrocu ,sinema, oyuncusu, sporcu, modacı ve ünlü iş adamları katılmıştır. Basını takip edenler, Güler Osmanlı Mutfağı’nın adını sıkça methiye yazılarında, başarı hikayelerinde, sosyal sorumluluk projelerinde, festival ve fuar haberlerinde görüyorlardır.

Hedeflerimiz; ürün ve hizmet kalitemizi düşürmeden, yakın gelecekte sermaye ortaklı şubelerimizi güzel İstanbul’umuzda sevenlerimizle buluşturmak, uzak gelecekte ise bizden sonraki kuşaklara onurla ve keyifle yaşayacakları bir mirası “GÜLER OSMANLI MUTFAĞI“ markasını bırakmaktır.

Türk sanat müziği eşliğinde yenilen Osmanlı yemeklerinin lezzetini dostlarınız ile paylaşmak üzere her zaman bekleriz. Konuğumuz olunca lütfen giderken DİŞ KİRANIZI’nı almayı unutmayınız.

Leave a Reply

 1. Padişahların Sofrası: Osmanlı Mutfağı

  […] Mutfağının Lezzeti Güler Osmanlı Mutfağı’nda Hasanpaşa’da farklı bir yer edinmeye amaçlayan Güler Osmanlı […]

 2. Demirhindi Şerbeti

  […] litre su ve Güler Osmanlı Mutfağı‘nın özelliği olarak 41 çeşit […]

 3. İstanbul’un en lezzetli 35 çorbası

  […] Den çorbası (Güler Osmanlı Mutfağı) 4.5-9 TL. Güler Osmanlı Mutfağı’nda her gün farklı bir çorba çıkıyor. Erzurum’un […]

 4. Ramazan Şerbetleri | Kadınca herşey burada

  […] litre su ve Güler Osmanlı Mutfağı‘nın özelliği olarak 41 çeşit […]