Mare Nostrum

0
1314

Mare Nostrum, Yeşilköy’ün nezih balık restoranlarından biri. Latince bir tamlama olan Mare Nostrum “Bizim Deniz” anlamına geliyor. Yeşilköy’de yosun kokusu, çan seslerine karışan martı çığlıkları arasında taş bir yoldan girilen iki katlı ahşap bir konakta uzun yıllardır hizmet veriyor. Gelen misafirleri mekan sahibi Ersin Sözeri ve ekibi karşılıyor. Misafirlerle birebir ilgileniyorlar. Hijyene, kaliteye, saygı ve sevgiye verilen önem ayrı bir tutku. Rakı bardağının keyfi özenle seçilerek hazırlanmış Gaziantep’ten bakır işlemeli bir ürün ile rakınızı yudumlarken ağızda ayrı bir tat bırakıyor.

İşletmenin toplamı 100 kişilik. MARE NOSTRUM’da bütün balık çeşitleri arzuya göre ızgara, tava, pilaki, buğlama, tuzda, kağıtta, kiremitte, sütte, kaşarlı, kavurma, kokoreç ve pastırma tarzında servis ediliyor. Ara sıcaklar ise deniz ürünlerinden tava, ızgara, güveç, tereyağlı olarak dizilmiş. En önemlisi özel olarak hazırlanan “LAVUNYA SOYA SOSU ” ile damak zevkinizde mükemmel bir tat deneyiniz. “BALIK PAÇANGA” ise deniz ürünleri ve deniz sebzelerinden hazırlanıp pane şeklinde servis ediliyor.

Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur
Gurme Rehberi
loading...

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER