S.Pellegrino ve Bulgari, Türkiye’nin en seçkin restoranlarına ve Lüksün Türkiye’deki temsilcisi Harvey Nichols’lara İtalyan mükemmelliğinin sonsuz ihtişamını getiriyor…

İtalyan yaşam stilini mükemmel bir şekilde yansıtan “suların şampanyası” S.Pellegrino, eşsiz mücevher markası Bulgari ile çok özel bir işbirliği yaptı. İkonik cam şişe, altın etiket, bunu süsleyen gözalıcı mücevher koleksiyonu… S. Pellegrino & Bulgari şişelerinde buluştu.

Kültür mirası, prestij, kalite, ihtişam ve zamansızlık gibi ortak değerlere sahip olan Bulgari ve S.Pellegrino’nun bir araya gelerek İtalyan hayat tarzına yeni bir yorum kattıkları özel üretim şişe, iki markanın mükemmellik tutkusunu yansıtıyor.

Dünyanın en seçkin masalarında İtalyan yaşam tarzının elçisi olan S.Pellegrino’nun ikonik yeşil şişesi, İtalya’nın en renkli mücevher markası Bulgari tarafından özenle tasarlandı. “S.Pellegrino Bulgari ile parıldıyor” projesi İtalyan görkemine bir övgü, renkli ve zarif İtalyan ruhunun kutlaması olarak ortaya çıktı. İki marka arasındaki işbirliği, Bulgari’nin geçen aralık ayında Paris’teki Retrospektif Sergisi dolayısıyla başladı ve daha sonra eşsiz S.Pellegrino şişesinin tasarımı projesinin uygulanmasına karar verildi. Şişenin etiketi üzerinde muhteşem İtalyan mücevhercinin parlak ve göz alıcı koleksiyonu sergileniyor.

S.Pellegrino’nun CEO’su Stefano Agostini, “S.Pellegrino, Bulgari ile tanıştığında, fikir kendiliğinden ortaya çıktı: Bu ortaklık, efsanevi ‘Made in Italy’ markasının yaratılması yolunda atılan bir adımdır. En prestijli iki İtalyan markasını bir araya getiriyor ve tüm dünyada en yüksek İtalyan stili standardını ortaya koyuyor. Markamız, İtalyan yaşam sanatının uluslararası bir sembolüdür ve Bulgari ile gerçekleştirilen ortaklık, İtalya’nın zarif ve sofistike stilini tanıtma çabalarımıza güç katıyor” şeklinde konuştu.

Limitli sayıda üretilen “S.Pellegrino Bulgari ile parıldıyor” şişelerini, geçici bir süre için Türkiye’nin en seçkin restoranlarında ve özel sunumuyla sadece Harvey Nichols Mağazaları’nda bulabilirsiniz. Ayrıca X Restaurant “S.Pellegrino Bulgari ile parıldıyor” projesi için özel hazırladığı menüleri ile İtalya’nın ihtişamlı ve ince ruhunu masanıza taşıyacak.

San Pellegrino Hakkında
“Hangi dili konuşuyor olursanız olun, İtalyanca yaşayın”

1250 yılında kurulan ve adını Aziz Pelegrino’dan alan İtalyan Kenti San Pellegrino’da yüzyıllar boyunca yerel işletmecilerin elinde bulunan ve 1998’de Nestle tarafından satın alınan S.Pellegrino, dünyanın en iyi şefleri ve somölyelerinin yanı sıra en seçkin restoran, otel ve cafe işletmeleri tarafından tercih ediliyor.

S.Pellegrino, bir şarap tadıldıktan sonra içildiğinde tadı sıfırladığı için Dünya Somelyeler Birliğince gastronomi ve şarap kültürü ile bağdaşan tek su olarak kabul ediliyor. Günümüzde 120 ülkede 650 milyondan fazla S.Pellegrino satılıyor.

İtalya’nın gelişmiş yemek kültürünü ve stilini yansıtan S. Pellegrino’nun iddiası bir trend olarak değil, “stil” göstergesi olarak; eski değil, “klasik” bir marka olarak; sıradan değil, “ulaşılabilir lüks” olarak tanınmak.

Bvlgari Hakkında
Bulgari 1884 yılından beri ihtişamlı mücevherler tasarlayan İtalyan markası.

Bulgarinin çok nadir bulunan renkli taşlarla tasarladığı mücevherler 125 yıldır İtalyan zarafetini ve lüksünü simgeleyen objeler arasında gösteriliyor. Bulgari mükemmellik tutkusu ile tasarladığı mücevherleri klasik ve modern değerlerle harmanlayarak ihtişamlı ve zamansız koleksiyonlar hazırlıyor.

1884 yılından bu yana mücevher sektörüne farklı bir yorum katan Bulgari; saatleri, parfümleri, aksesuarları, otelleri ile lüks sektörünün en prestijli markaları arasında yer alıyor.

Italian Talents Projesi Hakkında
S. Pellegrino’nun Italian Talents projesi, İtalyan kültürünü ve stilini yansıtan, yenilikçilik, kalite, tasarım ve prestijle ayrışan İtalyan markalarıyla belirgin sinerjiler yaratmayı amaçlıyor. İtalyan yaratıcılar tarafından yorumlanan S. Pellegrino özel şişesi sınırlı bir zaman için dünyada seçkin noktalarda satışa sunuluyor.

Italian Talents serisinin ilki geçen sene Missoni ile gerçekleştirildi. S. Pellegrino’nun ikonik yeşil şişesi Missoni’nin cesur renkleri ve zigzag motifleri ile giydirildi.

Bu sezon ise Italian Talents serisi Bulgari işbirliği ile devam ediyor. S.Pellegrino’nun ikonik şişesi Bulgari mücevherlerinin ihtişamına büründü.

Leave a Reply