Yılbaşı artık iyice yaklaştı. Kimimiz yılbaşı günü çalışacağız, kimimiz yarım günlük bir çalışma sonrasında evimize geçeceğiz. Önceden hazırlık yapamayanlar ya da misafirlerle birlikte bir kutlama olacağının haberini son anda alanlar için yılbaşında kolaylıkla hazırlayabileceğiniz ve afiyetle yiyeceğiniz o güzel yemekler için bir liste oluşturduk. Pratik yılbaşı tarifleri hem kolay hem de oldukça lezzetli yemekler yapmanıza yardımcı olacak.

Hem zaten hızlıca yapılan topuzun enfes görünmesi gibi hızlıca yapılan yemeklerin de çoook güzel olması konusunda bir gerçek mevcut. Siz bu sefer çok özenmeyin ki fırında yanıvermesin, ocakta tütüvermesin yemekler.

Sebzeli Krep Tarifi

sebzeli-krep-tarifi

Atıştırmalık grubundan listemize giren sebzeli krep gerçekten hem çok kolay hem de çok lezzetli. Tek yapmanız gereken birazcık tavanın başında durmanız.
Sebzeli krep tarifi.

Fincanda Kek Tarifi

fincanda-kek

Bu tarif gerçekten hayatınızı kolaylaştıracak türden. Tatlı yapmak bildiğiniz gibi oldukça meşakkatli ve bazen uzun sürebiliyor. Hayatınızı kolaylaştırmak adına ise fincanda keki önermeden kendimizi alamıyoruz.
Fincanda kek tarifi.

Kremalı Tavuk Tarifi

kremali-tavuk

Tavuk, en zor anlarda en kolay hazırlanabilen tariflerin baş tacıdır. Bu yüzden bu listede hemen yerini buldu. Özellikle krema ile müthiş bir lezzete kavuşan tavuğu yılbaşında da hindi yerine kolayca kullanabilirsiniz.
Kremalı tavuk tarifi.

Fırında Baharatlı Patates Tarifi

http://realfood.tesco.com/recipes/spiced-potato-wedges-with-onion-chive-and-sour-cream-dip.html

Eğer bol içkili bir akşam olacaksa tabii ki de atıştırmalıklar ön plana çıkacaktır. Bu nedenle ortada bir adet kocaman fırında baharatlı patates olması lazım ki herkes mutlu olsun. Patates insana mutluluk vermez de ne verir ki? Hmm, birazcık kalori olabilir ama nasıl olsa 2016’da sağlıklı besleneceğiz değil mi 🙂
Fırında baharatlı patates tarifi.

Muzlu Kurabiye Tarifi

Muzlu Kurabiye

Muz! Dünyanın en lezzetli meyvelerinden bir tanesi. Sanıyoruz ki dünya üzerinde sevmeyen yalnızca 3 tane insan vardır, o da henüz tatmamıştır. Tamamen latife yapıyoruz ancak basit ve lezzetli bir tatlı olması nedeniyle muzlu kurabiye tam da aradığınız türden.
Muzlu kurabiye tarifi.

Leave a Reply