İtalyan mutfağının seçkin tatlarını sunan keyifli bir restoran Trattoria Serenzo. Şişli Mecidiyeköy’de hizmet veren Serenzo, İstanbul’un en yeni ve nitelikli İtalyan restoranlarının başında geliyor.

Trattoria Serenzo Mecidiyekoy4Serenzo’nun önündeki “trattoria” eki, İtalyan yemek kültüründe önemli yere sahip bir kavram. İtalya’da güzel yemek isteyen İtalyanlar, büyük restoranlar yerine, mutfaktan servise ailece çalışarak hizmet verilen trattorialara giderler. Trattoria, işletme sahibinin amatör ruhla, bizzat mutfakta şeflik yaptığı, butik lokanta demektir.

Türkiye’de gerçek trattoria sayısı son derece az. Trattoria Serenzo bunların İstanbul’daki en yenisi. Sahibi, Milano Vercelli doğumlu Enzo Prandino, ailesinin nesiller boyu deneyimledikleri yemek tariflerini, Türkiye koşullarına biraz uyarlayarak, muhteşem lezzetler yaratmaktadır.

Trattoria Serenzo sizleri gerçek İtalyan peynirleri, al dente pastalar, ev yapımı lazanya ve tiramisu, zengin tatlarda risottolar ve et çeşitleri ile tam bir lezzet şölenine davet ediyor. Küçük bir mekanda, kendinizi evinizde gibi hissederken, bu özel İtalyan yemeklerine doyamayacaksınız.

Leave a Reply