Ankara’da, Anadolu’nun en seçkin tatlarına yer verilen Tarihi Çiçek Lokantası‘nın menüsünde birbirinden lezzetli çorbalar ve başlangıçların yanında artık restoranlarda görmeyi unuttuğumuz birçok sebze yemeğinin yanı sıra geleneksel mutfağımıza ait et yemeklerini de bulmak mümkün.

Tarihi Cicek Lokantasi Ankara2Yarım asırdan fazla bir zamandır Osmanlı ve Türk Mutfağının en seçkin lezzetlerini sadece Ankara’da konuklarına sunan Tarihi Çiçek Lokantası, bu tatların daha fazla lezzet bilene ulaşabilmesi için elinden gelen gayreti hiçbir zaman eksik etmemiş, aynı zamanda en lezzetli tatların usta ellerde yapılmasına özen göstermiştir.

Ankara’da 1949 yılından beri faaliyetine aralıksız devam eden Tarihi Çiçek Lokantası, Ankara Ticaret Odası’nın 1923- 2005 Cumhuriyet’ten Günümüze Şirket İstatistikleri’ başlıklı inceleme sonuçlarına göre, 1932 yılında ATO’ya kayıt olmuş. Ankara’nın faaliyetine devam eden en eski lokantası unvanını elinden bırakmayan Tarihi Çiçek Lokantası, farklı şehirlerdeki konukları ile buluşmak için gün sayıyor.

Leave a Reply