Lübnan mutfağının İstanbul’daki yeni temsilcisi Tahin Restaurant, Rumelihisarüstü’nde biribirinden özel Ortadoğu lezzetleriyle konuklarına ziyafet sunuyor.

Lübnan sofra kültürüne dair en ince ayrıntıları ve de özgün tatlarıyla keşfedebileceğiniz bu seçkin ve keyifli restoran web sitesinde şöyle tanıtılmakta:

Tahin Restaurant Rumelihisarustu5Tahin, Şubat 2014’de Hisarüstü’nde hizmet vermeye başladı. Menüsünde Lübnan mutfağının seçkin lezzetlerine yer veren Tahin, şeflerini özel olarak Lübnan’dan getirdi. Farklı konsept ve hizmet anlayışıyla adından sıkça bahsettirecek gibi görünüyor.

Dünya mutfakları arasında özel bir yeri olan Lübnan mutfağı, Tahin’de tüm yemekler a’dan z’ye füzyona uğratılmadan birebir aynı lezzet ve standart yakalanılarak hazırlanıyor. Salatalardan humus çeşitlerine, falafelden pide çeşitlerine, tatlılardan, kebap çeşitlerine kadar oldukça zengin bir menüye sahip Tahin, et ve et ürünlerini Lübnan’dan getirdiği özel kasap şeflerin marifetli ellerine bırakmış. Bu kasaplar, etleri en ince ayrıntısına kadar işleyerek terbiye ediyorlar. Bu durum etin lezzetine lezzet katıyor.

Humus konusunda oldukça iddalı olan Tahin’in menüsünde toplam 7 farklı çeşit humus bulunuyor. Lübnan mutfağının lezzetlerini paket servisiyle de gönderen Tahin, oldukça geniş bir bölgeye paket servisi yapıyor. Artan talep doğrultusunda ikinci şubesini Karaköy’de açan Tahin, bu noktasından sadece paket servisi yapıyor. Tahin, çeşitli lokasyonlarda konsept Lübnan restoranları açarak Lübnan mutfağının birbirinden güzel lezzetlerini artarak paylaşmaya devam edecek.”

Leave a Reply