İstanbul’un kalbi Taksim’de “Lezzetin Mücevheri” sloganı ile açılan Şehzade Taksim Restaurant, Türk Osmanlı mutfağından özgün lezzetleri, şık ve nezih ortamı ile dikkat çekiyor. Taksim Talimhane’de yakın zaman önce açılan Şehzade‘nin geçmişi 1990 yılına dayanıyor. O yıl Şehzadebaşı’nda cafe konsepti ile açılan mekan, 1994’te Maçka’da Açık Hava Tiyatrosu’nun arkasında hizmete girip, kısa sürede başarıyı yakaladı. O dönem, Açık Hava Tiyatrosu’nda konser veren sanatçıların “mola yeri” olan Şehzade, eski İstanbul mahallerini andıran renkli atmosferi ve lezzetli yemekleriyle fark yaratmıştı. Sanat ve medya çevreleri Şehzade’ye yakından ilgi gösteriyordu. Müşteri memnuniyetinde şehrin standartlarını yükselten Şehzade, 8 yılın ardından kalitesinden ödün vermemek için faaliyetlerini o dönem için sonlandırdı.

Bu benzersiz geçmişiyle İstanbul’un gastronomi tarihinde hatırı sayılır bir yer edinen Şehzade, yıllar sonra kaldığı yerden devam ediyor. Şehzade, kaliteli hizmet ve lezzetli yemek arayanları bu kez Taksim’de Talimhane’de açılan yeni adresine davet ediyor. Sekiz yıl aranın ardından kapılarını yeniden açmanın gururunu yaşayan Şehzade; “Şehzade Salon” ve “Şehzade Teras” olmak üzere iki farklı konsepte hizmet veriyor. “Şehzade Salon” bölümü klasik çizgileriyle geçmişten bugüne mekânın ihtişamını yansıtıyor. “Şehzade Teras” ise her yaşa hitap eden sade ve şık bir atmosferde, hem kafe hem de restoran olarak hizmet veriyor. Şehzade bu iki alanında toplam 400 kişiyi ağırlayabiliyor.

Şehzade’nin mutfağında İstanbul’un büyük otellerinde ve önde gelen restoranlarında çalışmış işinin ehli bir ekip var. Bu hünerli şefler Şehzade’nin misafirlerine, geçmişten bugüne geleneksel Türk mutfağının en güzel yemeklerini sunuyorlar. Şehzade günün her öğününde hizmet veriyor. Güne keyifli bir başlangıç için Şehzade’nin serpme kahvaltısı bire bir… Odun fırınında pişirilmiş; sıcacık çörekler, çıtır tadımlıklar, kurabiyeler ve kekler hem kahvaltıya hem çay saatlerine keyif katıyor.

Şehzade’nin menüsü az rastlanan özgün lezzetlerden oluşuyor. Tandır çorbası, Hünkar Beğendi, Fıstıklı Dana Sarma, Dana Pirzola, Tuzda Balık, Tuzda Tavuk, Tahin Soslu Balkabağı ve Kızartma Güllaç mekânın bu özgün tatlardan bir kısmı ve özellikle tavsiye edilmekte.

Leave a Reply

  1. EBRU

    İLK KEZ GİTTİĞİM ŞEHZADE RESTORANTA BİR DAHA KESİNLİKLE GİTMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM ARKADAŞLAR. SERVİS ÇOK GEÇ GELİYOR VE GİRİŞTE MONTLARINIZI ALIYORLAR ÇIKARKENDE 10 TL ÜCRET ALIYORLAR RESMEN İNSAN SÖMÜRÜYORLAR BURDAN SİZLERE BİLDİRMEK İSTEDİM. HİÇDE TAVSİYE ETMİYORUM.

  2. müjgan

    Çok güzel bir yer. Doğumgünümü kutlamak için gittik, çok memnun ayrıldık hepimiz. Ortam, yemekler, servis enfes. Canlı müzik de güzel. Dans edecek yer de var. Vestiyer ücreti istenmedi kimseden. Herkese öneririm.