Güney İtalya’nın ünlü Napoli mutfağını en iyi şekilde yorumlayan restoran olarak kabul edilen Rossopomodoro, İstanbul’daki ilk şubesini Kadıköy Göztepe’de açtı. İtalya’da 90 kadar restoranı bulunan Rossopomodoro, geleneksel İtalyan mutfağının dünyadaki en önemi temsilcilerinden. Özellikle gerçek Napoli pizzasını tadabileceğiniz az sayıdaki mekandan biri burası.

Yemeklerinde kullanılan malzemeler özel olarak üretilmekte. Örneğin mozeralla peyniri için, Napoli’deki özel bir mandırada, sadece Rossopomodoro restoranları için üretilen ‘Buffolo’ sütü kullanılmakta. Pizzalarda kullandıkları ‘Molino Capito’ adı verilen un, sadece İtalya’da bulunan bir un çeşidi. Kullandıkları bütün ürünlerde İtalyan hükümetinin gıda ürünlerinde istediği D.O.P garantisi var. Pizzaları pişirdikleri taş fırınlar, yine Napoli yakınlarında bulunan ünlü Vezüv Yanardağı eteklerinde oluşan volkanik kayaçlardan yapılıyor. Napoli pizzasının lezzetinin bu tip taş fırınlar olduğu belirtilmekte.

Menülerini, mevsim lezzetlerini ön planda tutarak her 3 ayda bir dönüşümlü olarak değiştiren Rossopomodoro, sunduğu şaraplarda da oldukça iddialı. Dünyadaki tüm restoranlarında kullandıkları, Napoli bölgesi üzümlerinden üretilen Taurasi markalı özel bir şarapları var.

Napoli mutfağının özgün lezzetlerini ve özellikle de Napoli pizzasını keşfetmeniz için Rossopomodoro, damağınızda eşsiz tatlar bırakan bir deneyim olacak.

Leave a Reply

 1. Napoli'nin ünlü restoranı Rossopomodoro İstanbul’da

  […] ve pizzanın anavatanı olan İtalya’nın Napoli şehrindeki ünlü restoran Rossopomodoro, İstanbul’da. Mekana adını, makarna ve pizzaya tadını veren ise İtalya’dan getirilen […]

 2. Didem

  Dun esim ile talihsiz bir secim yaparak rossopomodoro ya gittik ancak ne servisten nede yediklerimizden memnun kalmadik.Esim pizza yedi bende risotto .Pizzamiz napoli pizzasindan cok karadeniz pidesi kivaminda olup risottomuzuda tikir tikr yedigimizi belirtmeliyim.ilk olarak pizzamizi begenmedigimizi soyledik napoli usulu pizzanin boyle oldugu aciklandi ardindan risotto ile ilgili sikayetimizde de dudak buktuler.Oncelikle Italyadaki restoranlardada yemek yeriz hic boylesini tatmadik.Ayrica bu kadar memnuniyetsiz musteriler karsisinda bize yemegimizi degistirmeyi bile onermediler ve sifir not aldilar .Bir daha gitmekmi Asla.

 3. tuncay

  didem hanım siz bence ne istediğnizi bilmiyorsunuz bu iştende hiç anlamadığınız ortada.dünyanın en büyük restaurant zincirlerinden biri rossopomodoro ve avrupada bir çok yerde bulundum bu markada lezzet hep aynıydı.(buna istanbulda dahil)siz iisimi dominostan yiyinn senelerdir alışmışsınızdır.ben 10 üzerinden 10 veriyorum.işin hakkını veren işletmelerede çamur atmayalım.

 4. Napoli uzak geliyorsa… Yenilenen kış menüsü ile Rossopomodoro

  […] ve her sezon geleneksel ürünlerle hazırlanan yeni lezzetlerini İstanbul ile buluşturan Rossopomodoro-Istanbul; 2012 kış menüsünde yine benzersiz seçenekler […]

 5. Rossopomodoro Istanbul yılbaşı gecesinde çok farklı

  […] ve dost grup rezervasyonları için dilenirse set menü seçenekleri de sunan “Rossopomodoro Istanbul” Yılbaşı gecesi nezih ve keyifli atmosferinde menüsünden en seçkin lezzetleri ile […]

 6. Rossopomodoro Napoli’yi İstanbul’a taşıyor

  […] Napoli pizza zinciri olan Rossopomodoro, Türkiye’deki ilk şubesini İstanbul Göztepe’de açtı. Mekanda pizzanın […]