İzmir’de seçkin lezzetlerin ve de özellikle İtalyan mutfağından yemeklerin sevilen restoranı Rosemary Balçova Ege Park ve Alaçatı olmak üzere 2 şubede hizmet veriyor. Kendi fırınından çıkan lezzetli ekmekleriyle ünlü, dekorasyonu ve yemekleri aynı ölçüde şık olan Rosemary kapılarını 2009 da açtı. Diğer şubesi Çeşme Alaçatı’da dokusu bozulmadan restore edilmiş tarihi bir binada olan Rosemary güler yüzlü ekibi ve lezzetli yemekleri ile sizlere hizmet vermeye devam etmektedir.

Balçova’da bulunan Ege Park AVM’nin deniz manzaralı terasında yaklaşık 140 kişilik kapasitesiyle hizmet veren Rosemary, menüsünde ağırlıklı olarak yer verdiği İtalyan lezzetleriyle de damaklara eşsiz tatlar sunuyor.

Mekanın özel olarak dizayn edilen ve herkesin görebildiği açık mutfağında odun ateşinde hazırlanan İtalyan pizzalarının ve elle açılan makarnalarının tadı nefis. Spesiyal olarak ise birbirinden lezzetli steak çeşitlerinin yer aldığı mönüde özellikle Porcini soslu risotto üzerinde isteğe göre pişirilmiş pirzolanın közde patlıcan ile sunulduğu ‘Chef Bistecca’ tavsiye ediliyor.

Alaçatı’da ise 1896 yılından günümüze kadar ayakta kalmayı başaran asırlık taş binada yeniden hayat bulan Rosemary, sağlık, lezzet ve güzellik unsurlarının yanı sıra tarih kokan atmosferiyle ziyaretçilerinin beğenisini kazanıyor.

Kış sezonu boyunca Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri hizmet verecek olan Alaçatı Rosemary‘nin zengin menüsünde dünya mutfaklarından farklı lezzetler yer alıyor. Bu özel lezzetlere yurtdışından özel olarak ithal edilen son derece lezzetli şaraplar eşlik ediyor. Mutfakta büyük bir titizlikle çalışan ekip, İtalyan pizzalarının ve makarnalarının yanı sıra çok farklı damak tatlarına da yer veriyor. Farklı bir lezzet arayanlar için odun ateşinde levrek, rakılı kalamar dolması ve jumbo karides ile yapılan Gambaretti Picanti önerilenler arasında yer alıyor.

Leave a Reply