Rami Restaurant Sultanahmet’te 1989 yılında kurulmuş, sadece İstanbul’un değil Türkiye’nin sayılı restoranlarındandır. Empresiyonist ressam Rami Uluer‘in anısına kurulan işletme müze restoran olma özelliğine sahiptir. Mekan içerisinde Ressam‘ın tablolarından ve özel eşyalarından örnekler bulunmaktadır.

Üst düzey kalite ile konuklarını ağırlayan Rami Restaurant bulunduğu Sultanahmet güzergahı ve Sultanahmet Camii manzarası ile İstanbul’un büyüleyici tarihini bütün görkemi sunmaktadır.

Rami Restaurant‘ın mutfağı otantik Osmanlı lezzetlerini günümüzde yaşatmayı amaçlar. 20’yi aşkın yıldır yaptığı araştırmalar ile Osmanlı Mutfağı’nın geleneklerini oluşturan tariflerini kullanmaktadır. Bu lezzet arayışında sadece Orijinal tarifler yeterli değildir. Kullanılan malzemelerin de önemi en az tarifler kadar hayatidir. Mutfağımızda Kuzey Anadolu’dan gelen tereyağlar, Ege bölgesinden seçilen en nadide Zeytinyağlar ile Trakya’da yetiştirilen küçükbaş hayvanların etleri kullanılmaktadır. Bu lezzetlere Güney ve Doğu Anadolu’nun eşsiz baharatları, Trakya yöresinde üretilen Bizans dönemine uzanan ünleri ile Mürefte üzümlerinin özel şarapları eşlik etmektedir.

Rami Restaurant Osmanlı Mutfağı geleneğini tam yerinde, Osmanlı ve Bizans İmparatorluklarının başkenti olan İstanbul’un tarihi yarımadasında, dünyaca ünlü ve İstanbul’un en önemli simgelerinden Sultanahmet Camii manzarası ile konuklar büyülenmektedir. Klasik müzik eşliğinde, Sultanahmet Camii karşısında yudumlayacağınız Türk şarabı ve Rami Uluer‘in tabloları ve eşyaları ile büyülü bir masal yaşanır. Belki de bu sebepten dünyanın her yerinden yüzlerce kişinin evlilik teklifi Rami Restaurant‘ın terasında bu büyülü ortamda gerçekleşmiştir.

Leave a Reply