1993 Bodrum çıkışlı olan ve İspanyolca’da acı, baharatlı anlamına gelen Picante; Meksika, Tex-Mex, Kolombiya, Cajun ve Southwest American mutfak tarzlarının ülkemiz insanının damak zevkine adaptasyonu ile oluşmuş tescilli bir markadır.

Menü, ülkemizde bulunabilen malzemeler ile harmanlanarak oluşturulmuş ve günümüzün yeme-içme anlayışına göre sentezlenerek oluşagelmiştir. Latin ve Tex-Mex ağırlıklı olmakla beraber, başka bölgelerden de etkilenmiş olan bu tarz, Picante’nin kurucusu Hakan Arat tarafından “Latin / Borderline cuisine “diye adlandırılmaktadır. Açıldığı günden bu yana, gerek Meksika’nın ülkemizdeki elçileri gerekse de Meksikadaki bazı kurumlarınca farkedilmiş ve onurlandırılmıştır.

Sombrero(şapka), kaktüs, mariachiler(Meksika’lı müzisyenler), pinatalar(kağıt figürler) , biber gibi Meksika’ya özgün figür ve objeler, alışkın olduğumuz standart Meksika temasından oldukça farklı bir şekilde kullanılmış; daha minimalist, ancak oldukça Latin. Tasarımlar Hakan Arat’a ait.

Frozen margarita, michelada ve jello shotları ülkemize ilk tanıştıran Picante’nin müzik anlayışı ise Latin dahil her tarzın ticari olmayanları ve electronica’nın özenle seçilmiş türevlerinden oluşmaktadır.

Leave a Reply