2001’de Beyoğlu’nde açılan Pera Thai, özgün Tayland mutfağı lezzetlerini bulabileceğiniz bir mekan. Thai yemeklerinin en önemli özelliklerinin başında baharatlı, acı sosları geliyor. Bolca baharatlı yemek -istenirse daha az acılı olarak da hazırlanabiliyor-ve bu baharatların etkisini azaltmak için çeşitli meyve ve özel bir şurupla yapılan limonata gibi meyve suları bulunuyor.

Tayland mutfağının İstanbul’daki ilk ve en seçkin adresi Pera Thai, 2001 yılından beri Uzakdoğu mutfağının otantik tatlarıyla İstanbul’lulara egzotik bir lezzet şöleni sunuyor. Etnik ve sade dekorasyonuyla müşterilere gerçek bir Uzakdoğu atmosferi yaşatan Pera Thai’de yemekler Tayland’lı kadın aşçılar tarafından hazırlanıyor ve hiç bir katkı maddesi kullanılmadan sunuluyor..

2004 yılında ‘En İyi Uzakdoğu restoranı’ seçilen ve sürekli en iyi restoranlar arasında gösterilen Pera Thai, 2006 yılında Tayland Turizm ve Ticaret bakanlıkları tarafından “Thai Select’’ ödülüne layık görüldü. Bu ödülün en önemli özelliği ilk defa verilmiş olması ve bütün dünyada Thai Mutfağını hakkıyla temsil eden ve özenle seçilmiş olan toplam 250 restoranın bu ödüle uygun görülmesidir. 2009’da “The Pride of Thailand – Certificate of Excellence” ödülü alan Tayland mutfağının ödüllü temsilcisi PERA THAI bu sene 10. yılını kutluyor.

Leave a Reply

  1. GastroClub ile 600’den fazla mekanda özel indirimler

    […] Frankie, Aheste, Cochine, Karaköy Mana, Tike, Banyan, Vapiano, Feriye lokantası, Kydonia, Pera Thai, Taps, Tektekçi, Liman Lokantası, La Mancha, Pizzeria Trio, Burger House, Bej, Venge, Den Cafe, […]