PePo GalataPePo, Beyoğlu’nun tarihi semti Galata’da, sadece seçkin menüsüyle değil, Galata’nın bohem havasına uygun, sanatla bütünleşmiş ortamıyla dikkat çeken bir mekan.

PePo Cafe & Restaurant olarak siz değerli misafirlerimize kaliteli hizmeti ve sıcak dostluğu sunmaya çalışacağız. Bu güne kadar işlettiğimiz işletmelerin tamamında kalite anlayışımızdan ödün vermedik. Bizler sadece işimizi yapmakla kalmıyor işimiz ile bütünleşiyoruz. Bu konuda siz değerli misafirlerin isteklerine boyun eğerek hizmet veriyoruz. Siz misafirlerimiz keyif yapmak ve zevk yaşamak, lezzetler tatmak için gelmektesiniz. Bizler ise size bu isteklerinizi; istediğinize yakın ya da istediğiniz gibi yaşatabilmektir.

Osmanlı döneminden bu yana ayakta kalmayı başaran Galata’nın önemli sembollerinden tarihi Pepo apartmanında, aynı ismi taşıyan yeni bir mekan açıldı. Mimarisiyle göz dolduran binanın giriş katında yer alan Pepo Cafe Restoran’da günün her saatinde farklı lezzetleri tatma imkanı bulunuyor.

Pepo GalataOsmanlı Dönemi’nin izlerini taşıyan apartmanın inşaatı 1875’de başlayıp 1891’de tamamlanmış. İsmini ünlü Şapkacı PePo’ dan alan binadaki cafe restoran, Galata Kulesi’nin yanı başındaki Camekan Sokak’ta İstanbul nostaljisi yaşatıyor.

Steak ağırlıklı mutfağı olan Pepo’da akşam saatlerinde gelenler tarihi ortamda 80’ler – 90’lar müzikleri eşliğinde sakin vakit geçirebiliyor. Ermeni, Rum mezeleri ile Akdeniz mutfağının seçkin yemekleri mekanda bir arada sunuluyor.

Hafta içi ve hafta sonu için keyifli, zengin kahvaltıları olan mekanda kişi başı ortalama 25 TL ücret ödeniyor.

PePo’da bahçe alanı dahil 200 metrekarede toplam 120 kişiye hizmet sunuluyor.

Leave a Reply

  1. Sanatla yemeğin buluştuğu bir yer: PePo

    […] PePo Cafe Restoran, Beyoğlu Galata’da sanatla içiçe bir ortamda, Türk ve dünya mutfaklarından özel lezzetleri tadabileceğiniz keyifli bir mekan […]