İstanbul’un yepyeni İtalyan dondurmacısı Migone, biribirinden leziz ve organik dondurma çeşitleriyle hizmet vermeye başladı. Gerçek İtalyan dondurması tadını özgün bir yorumla sunan Migone, dondurma seven herkesi kendine çekebilecek bir cazibeye sahip. Migone Beşiktaş Bebek’in tarihi yapılarından İbrahim Paşa Köşkü’nün alt katında birbirinden farklı dondurmalarıyla yaz aylarında en sık uğrayacağımız mekanlardan biri olmaya aday bir yer. Migone’nin hikayesi, kurucuları Nihan Başarır Albayrak ve Alper Albayrak çiftinin İtalya’da yaşamaya karar vermesiyle başlıyor. Alper Albayrak İtalya’nın ünlü dondurma üniversitesi Carpigiani Gelato’da dondurmacılığı en ince detayına kadar öğrendikten sonra, eşiyle birlikte Casa del Arte, Divan Palmira, Hamak Otel, The Suu gibi çok iyi otellerin ve Günaydın gibi kaliteli restoranların dondurmalarını yaparlar. Sonrasında İstanbul’a dönüp kendi yerlerini açmaya karar verirler.

Migone’nin diğer dondurmacılardan farkı dondurmanın içeriğindeki ürünlerin hepsinin sertifikalı organik olması. Migone’nin meyveleri Bodrum’dan, yaban mersini ise Trabzon’dan geliyor. Migone’de ayrıca dondurmalar günlük üretiliyor. Hiçbirinde renklendirici, esans ve katkı maddesi yok. Dondurmaların içeriğindeki şeker de meyve şekeri, fazla şeker eklemesi yapılmıyor.

Migone’de her gün 20-25 çeşit dondurma üretiliyor. Burada farklı tatları da bulmak mümkün. Balzamik soslu vanilyalı, yaban mersinli ve ricotta peynirli, kırmızı güllü, kurabiyeli, portakal ve fesleğenli dondurmalar var. Türk damak tadına uygun lezzetlerin de olduğu Migone’de tahinli pekmezli, fındık, fıstık, ceviz ve kestaneli dondurmalar da bu yazın favorisi olacak. Diyabet hastalarına özel dondurmalar ve tatlıların da yapıldığı Migone sağlığına dikkat edenlerin yeni adresi olacak gibi. Migone, pazartesiden pazara kadar her gün saat 10.30-24:00 arası açık.

Leave a Reply