Taksim’in yeni otel-restoranlarından Mama Shelter, menü ve mekan dekorasyonunu oluşturan sıradışı konseptini şık bir sunumla masanıza getiren özel bir mekan.

Mama Shelter2Fransız otel zinciri Mama Shelter’ın Paris, Marsilya’dan sonra ilk yurtdışı şubesi olan İstanbul Mama Shelter yakın zaman önce hizmete girdi.

Mama Shelter konseptinde dünya çapında tasarımları ile ün yapmış Philippe Starck ve 3 Michelin yıldızını daha geniş kitlelere, çok daha uygun fiyatlarla yemek sunabilmek için söküp atan ünlü şef Alain Senderens önemli rol oynuyor. Tüm Mama Shelter’lar tasarım gurusu Philippe Starck imzası taşıyor. Menüleri de şefler Alain Senderens ve Jérôme Banctel’in Türk mutfağına hayranlıkları ile geliştirdikleri basit ve lezzetli Fransız-Türk spesiyallerinden oluşuyor. Oldukça sade, abartısız, tek bir sayfadan oluşan Mama Shelter’ın menüsünde, hem Fransız (dana tartar) hem Türk mutfağından (kurufasulye-pilav) yemekler bulabiliyorsunuz.

Mama Shelter İstanbul’un kalbi ünlü İstiklal Caddesi’nde, keyifli ve benzersiz bir lezzet molası verebileceğiniz çok özel bir restoran. Çok sayıda sanat galerisi, tiyatro, sinema, bar ve restoranların yer aldığı bu caddede, tam da caddenin ruhu ile bütünleşen bir mekanda yemek keyfi yapabileceksiniz.

Servis saatleri
Kahvaltı : 07.00 – 11.00
Öğle yemeği : 12.00 – 15.00, Pazar günleri kapalı (brunch)
Akşam Yemeği : 19.00 – 23.30
Pazar Brunch : 12.00 – 16.00

Leave a Reply

  1. Mama Shelter ile teras keyfi - Gurme Rehberi

    […] aylarda İstiklal Caddesi’nde otel, restoran ve bar olarak hizmet vermeye başlayan Mama Shelter, şehre getirdiği enerjiyi şimdi de “Rooftop” terasına […]