Mai Ling, Türkiye’da daha Çin mutfağı ve Çin yemekleri kavramlarının fazla bilinmediği yıllarda açılmış, Türkiye’nin ilk Çin Lokantası. 60 yıla yaklaşan tarihiyle de özel bir konuma sahip. 1957 senesinde ilk olarak Beyoğlu Taksim, Lamartin Caddesinde kurulmuş olan Mai Ling, yakın zamanda Anadolu yakasına taşınıp, Bağdat Caddesi’ndeki yeni mekanında müdavimlerini ve Çin yemeklerini keşfetmek isteyenleri ağırlamaya devam etmekte.

Mai Ling, noodle yani ev yapımı Çin eriştesi, Çin böreği, Çin mantısı ve nefis Çin yemeklerinin yanı sıra orijinal malzemelerle hazırlanmış sushi keyfini de yaşayacağınız sevimli ve sıcak mini bir mekanda Çin yemeklerinin ve Sushi çeşitlerinin en güzelini İsa Wang yönetiminde sunmaya devam ediyor.

Leave a Reply

  1. Çin mutfağının “Ebedi Güzelliği”: Mai-Ling

    […] Mai-Ling Chinese & Sushi Restaurant, İsa Wang’ın ailesi tarafından 55 yıl önce kuruldu. 2006 yılında Kadıköy’de açılan Mai-Ling Chinese & Feneryolu Shushi Restaurant‘ın, bir aile restoranı olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyen Wang, ekliyor; “Mai-Ling, Çin’de “Ebedi Güzellik” anlamına gelir ve ayrıca kızlarımdan birinin de adıdır.” […]