Japon mutfağının özgün lezzeti suşiyi sunan restoranlar ülkemizde gün geçtikçe artıyor. Türkiye’nin en kaliteli suşi (sushi) restoranını yaratmak için İstinye’de açılan ve kısa sürede suşiseverlerin vazgeçilmez adresi olan İoki, şimdi de sizler için İoki Asia olarak Anadolu yakasında da Üsküdar Kandilli’deki yeni şubesini hizmete soktu.

Açıldığı günden bu yana amacı master şef Okita‘nın eşsiz hünerleriyle Japon mutfağı ve suşi konseptini seven İstanbullu’lara, Japon mutfağının muhteşem damak tadını suşi severlere deneyimletmek. Bu misyonu hedef bilen İoki İstinye’den sonra şimdide Kandilli’de suşi severlerle bir araya geliyor. Ioki’de suşi, saşimi ve diğer Japon spesiyalitelerini en taze, en lezzetli malzemelerle hazırlanarak en sağlıklı ve en sanatsal haliyle suşi severlere sunuluyor.

Kandilli’de yeşilliklerin içinde bir mekanda hizmete giren İoki Asia Kandilli’de muhteşem lezzetlerin keyfine varmak isteyen sizleri geleneksel Japon tatlarıyla bir araya getirirken eşsiz İstanbul manzarasının da tadını çıkarabilmeniz için özenle seçildi. Hatta İstanbul için özel spesiyaliteler de yapıyor. Örneğin karides tempura, salatalık, acı ton balığı ve acı ioki sostan oluşan İstanbul ebi roll gibi veya hiç bir yerde yemediğiniz etrafı patates ile kaplı Tornado Roll gibi… Bu özel suşileri hangi yakada olursanız olun mutlaka sizler de deneyin…

Leave a Reply

  1. Nefis suşilerin adresi İoki

    […] İoki, usta bir iç mimarın elinden çıkmış, geleneksel bir Japon evinin sadeliğinde döşenmiş, […]

  2. İoki’den az kalorili, çok özel sushiler

    […] ve Kandilli’de 2 ayrı mekanda hizmet veren ve açıldığı ilk günden itibaren kendi hayran kitlesini […]