Akaretler’in İtalyan mutfağı tutkunları için en yeni mekanı Caffè il gusto ristorante, klasik İtalyan mutfağını farklılaştıran ezber bozan menüsüne soğuk kış günlerinde içimizi ısıtacak çorba seçeneklerini ve boğaz balıklarının İtalyan mutfağına uyarlandığı “Şefin Boğaz Masası” konseptini ekledi. Zengin İtalyan mutfağı menüsü, seçkin sunumu ve uygun fiyatlarıyla müşterilerini ağırlayan Caffè il gusto ristorante, kısa süre içinde öğle yemeği servisinde müdavim sayısını arttırdı.

Caffe il Gusto RistoranteCaffè il gusto ristorante’nin menüsünde yer alan İtalyan deniz ürünleri çorbası “Caiccuccu (kaşuko)” livorna usulü lezzetiyle olduğu kadar yalnızca çorba ile doyanlar için de ideal bir seçenek. Tercihi sebzeden yana olanlar için İtalyan sebze çorbası “Minestrone” servis ediliyor. Boğaz balıklarının İtalyan mutfağına uyarlandığı Şefin Boğaz Masası, kişi sayısında sınırlama olmaksızın dileyen herkese farklı şarap seçenekleri eşliğinde zengin bir içerikle sunuluyor. Şefin Boğaz Masası spesiyallari arasında Burrata peyniri eşliğinde güneşte kurutulmuş breasola ile üç çeşit Crostini’nin (kapari ve karides ile taçlandırılmış somon carpaccio – siyah zeytin ezmesi – suda mozzarella yatağında porçini mantarı), Melanzane alla parmigiana (Sicilya usulü parmesan peynirli patlıcan dilimleri), Scamorza ai ferri (tereyağında sotelenmiş scamorza peyniri, ev yapımı reçel eşliğinde), Farfalle branzino di nocini e ruccola (Ceviz soslu, levrekli ve rokalı farfalle makarnası), Safranlı risotto ve Boğazın mevsim balıklı pizzası yer alıyor. Yemek, İtalyan usulü çikolatalı sufle “volcano” ile noktalanıyor. Chardonnay ve Barbera d’asti şarapları eşliğinde, kişi sayısında sınırlama olmaksızın Şefin Boğaz Masası menüsü sadece 60 TL.

Kısa süre içinde öğle yemeği servisinde Akaretler’in vazgeçilmez adresleri arasına giren Caffè il gusto ristorante, akşam saatlerinde mekanın kendine özgü bistro ambiyansında kaliteli, rahat ve sıcak atmosferiyle de iş ve arkadaş buluşmaları, kutlamalar, romantik yemekler için tercih edilen mekanlar arasında yer alıyor.

İl Gusto Telefon: 212 236 80 05
Vişnezade Mah., Süleyman Seba Cad. No:59, Akaretler Beşiktaş http://caffeilgustoristorante.com/

Leave a Reply